Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Josh

    tag

    válasz Gh0sT #19 üzenetére

    Nem szeretnék beleszólni, de csak 2 dolgot mondanék. Egy nap 24 órából áll, és mindennek eljön a böjtje. Sajnos ilyen világot élünk.

    Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

  • glutamin

    őstag

    válasz Gh0sT #19 üzenetére

    Én már fizetem a szolidaritási adót, úgyhogy nem a kisebb kategóriákban keresek pénzt. DE! Nagyon könnyű olyan új igényeket beépíteni a havi kiadásba, ami simán felemészti a fizetési növekményt.

    Azt hiszem 3-4-500 ezer Ft-ot is el lehet költein úgy egy hónapban h meg tudja magyarázni az ember h ez vagy az a dolog miért volt fontos neki.

    Egyetértek vele, h amíg fiatal vagy addig inkább a keressün ktöbb pénzt elv hajtson (én is ezt csinálom még). De a kiadáso oldalon is igenis h meg kell húzni valahol a határokat.
    Ma már én se laknék szíveen kolban 3 másik emberrel egy szobában. Beleteszem a seggema kocsiba a BKV helyett. Jó néha beülni úgy a moziba h előtte mindent megveszek magamnak/barátnőmnek amit megkívánunk, étterem, pizzarendelés... soroljam még.

    Diákként ezek java része szóba sem jöhetett volna. Nyaralni is más költségvetésből megyünk mint egy pár éve még.

    Mellesleg a fizetés nem csak a havi megélhetésről szól hanem a hosszabtávú befektetések finaszírozásáról is (lakás, telek, nyaralo, kinek mi az igénye/lehetősege)

    „When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

  • Integra

    titán

    válasz Gh0sT #19 üzenetére

    vannak jó pénzügyi programok
    spb finance, ms money 2007
    ráadásul a kettő szinkronizálható is egymással, ha kell
    inkább az a kérdés, hogy mennyire tudsz egy ilyetn rendszeresen vezetni.
    ha tudod, akkor nagyon jó dolog.

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Ákombákom2

    csendes tag

    válasz Gh0sT #19 üzenetére

    Ez mind szép kedves szellem, de hogyan is próbálod a bevételi oldalad növelését megvalósítani? Még több munkával? Ne röhögtess... Seftelés, okoskodás, sutyi mutyi??? ok de mit tegyen az akinek ez nem világa, nem ért hozzá? Ja tanulja meg? Ne má... Ez nem megoldás, mint ahogy a kiadások lefaragása sem. Legalábbis hosszútávon. Mert elöbb utóbb mit fogunk lefaragni? Hol van az a pont, amikor azt mondjuk ELÉG! Innen már nincs mit lefaragni, mert mondjuk a rakottkrumpi is minden második vasárnap luxusa, mert mondjuk a turkálóbol vett ruha csak nagynéha kerül az asztalra,(mondjuk amikor a régi már lefoszlik rólad) vagy mondjuk már rég kikapcsolták a netet, a telefont, a mobilodat 364 napja nem töltötted, és elfogyott a gyertya és nincs pénzed újat venni? Mert mindíg van lejjebb... Csak kérdés meddig bírjuk józanul.

    A szüleid példáján pedig ne szomorkodj, mert ezzel ítéletet mondassz felettük, ehhez pedig csak istennek van joga. Felneveltek téged, és talán még 1,2,3 stb... testvéredet. És ezt nem úgy tudták megtenni, hogy időközben nem mondtak le semmiről, sőt... Ha másként szeretnél élni tedd, de a korral és a tapasztalattal majd együtt fog járni az is vélhetőleg hogy nem minden az anyagi javak. Azokat a sírba nem viheted magaddal. Persze tudom addig is kell hogy legyenek, de nem szabad hogy az anyagi dolgok irányítsanak bennünket.
    Most akkor az anyagi dolgok vannak értünk, vagy mi értük...?

    Spórolás? Dicséretes dolog ezen gondolkozni, törni a fejünket ám valamennyire magam is szellem cipöjében járok magam is, és szeretném inkább azon törni a buksimat hogy miként tehetném jobbá a sorsomat, na persze én nem annyira az egyén szintjén. Én inkább közösségileg tennék ezért. Van ezzel még így valaki? Szívesen venném... :K

Új hozzászólás Aktív témák