Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HagaNRG

    őstag

    válasz yvsmad #618 üzenetére

    "A kábel nem egy aktív eszközt, ha rossz a forrásod, azt nem fogod vele megjavítani. A kábel egy szűrő, minél jobb, annál kevesebbet ront és fordítva, minél rosszabb, annál többet ront a végeredményen. De feljavítani soha nem fog semmit, akár digitális, akár analóg jelet visz át!!!"

    Szia!

    Márpedig hidd el, pont a dvdcenteren mondták az okosok, hogy ha minimális szellemképességet fedezek föl a CRT-n (ami csak külső forrásnál, tehát TV, vagy DVD képénél van jelen), akkor a kábel igenis megszüntetheti a jelenséget.

  • HagaNRG

    őstag

    válasz yvsmad #618 üzenetére

    Kedves YVSMAD, ezeréves fórumtársam!

    "A digitális átvitelről csak az amatőr hiszi azt, hogy a 0-ák és az 1-esek minden gond nélkül közlekednek. Minél magasabb a bitráta és az átviteli sebesség, annál bonyolultabb hibakorrekcióra van szükség ahhoz, hogy az is érkezzen meg a célba, amit a forrás elküldött."

    Ezzel az elvvel én tökéletesen egyet is értek. Ettől függetlenül viszont a valódi hasznával kapcsolatban komoly aggályaim vannak egyes drága kábelekkel. Épp az általunk ezer éve olvasott házimozi fórum "elvetemült" tagjai számoltak már többször is hiábavaló HDMI tuningokról, tizen-huszonezres kábelcsodákról. Optikaiban ugyanez a helyzet.

    Szóval értem én, csak nem látom, vagy valami ilyesmi.

    (tegnap egyébként komoly csalódást okoztam otthon a feleségemnek, mikor egy szép, kecses, filigrán, KÁBELMENTES soundbar helyett hazahoztam egy újabb 5.1-et.

    Egy hosszabb családi megbeszélést követően egyébként rájöttem, hogy valójában semmi szükségem egy, a nappalit nem elhanyagolható százalékban lefoglaló, méretes hangfalakból álló házimozira.
    Sajnos sajnos a szokásos emberi hibába estem: nem használom ki, de el sem adom, mert hátha jó lesz még.

    Ott állok két komplett 5.1-es rendszerrel, erősítőkkel, subokkal, hangfalakkal, nappaliban, hálóban mozi, aztán az esetek 90%-ában úgy filmekezek, hogy hangerő és dinamika gyakorlatilag nem létezik. Tehát a rendszer sajnos csak áll, kisgyermek miatt komoly hangerőn való mozizás szinte évek óta kizárt.
    Tehát alapesetben felmerült, hogy ha a komplett cuccot eladom és veszek az árukból két full-full projektort, akkor vajon sokkal visszább leszek-e...

    Ki tudja. Anyagilag marha rossz döntés egy komoly mozit egy akármilyen soundbarra cserélni.
    Másrészt a full-full minőségre törekvés helyett egyébként meg nem olyan rossz dolog, ha vezetékek nélküli rendszert hallgatunk, rengeteg komponens nélkül, olyan extra szolgáltatásokkal, mint a Bluetooth-os adatátvitel.
    Kizárólag ezek miatt a dolgok miatt már azon is elgondolkodtam, hogy simán tudnék helyet a házamban egy 2.1-es wireless soundbarnak olyan helyeken is, ahol eddig csak hiányzott a zenehallgatási lehetőség kisebb részt helyhiány, nagyobb részt a kábelezéssel járó vesződségek miatt...

    (ismerősnek pl. van olyan BOSE cucca, ami csupán egy kb. 20x20x40cm-es tégla, van benne kb. 10 kg, 0 db kábel és úgy szól, hogy megdöbbentő. Mind dinamikában, minőségben és hangerőben is. Szóval van potenciál a wireless hangrendszerekben, az tény, csak az igazán komoly, modern cuccok ára még az egekben. És nem is várhatjuk, hogy egy ultrahordozható BT hangszóró 5 ezerért minőséget adjon).

    Én 25k-ért megvettem kb. 2 éve a Soundfreaq Soundspot-ját is, az se sokkal nagyobb egy 3.5"-ös külső HDD-nél és bár nem egy audiofil eszköz, de a garázsban matatáskor, vagy ha a kádban ázok néha bizony nagyon nagy áldás tud lenni...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák