Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoika

    addikt

    válasz Kroni1 #4232 üzenetére

    Elvileg a SUB-ot oda kell tenni ahol a legjobban szól szobaakusztikailag! Viszont ez legtöbbször kivitelezhetetlen ,mivel nem dedikált moziszobában élünk ...így a funkcionalitás a fő. Tehát az adott helyzetből kell kihozni a maximumot, vagy inkább a kevésbé rosszat :D
    Azt a sz.gép asztalt el kéne tenni onnan és esetleg oda ahol most a kuka van. Mondanám, hogy tedd az asztal alá, de nem szereti a sub a bezártságot....mondjuk jobb 5letem nincs. Akkor védve lenne a szék által gyerkőcöktől is.
    Elvileg lehetne hátul is 80Hz -es vágás esetén, mert ott már nem nagyon hallja ki a fül honnan jön a mély. Sajnos az SB-k szerintem nem 80Hz-en vágnak( meg kéne mérni vagy leírásban meglesni ), így pl egy 150Hz -es vágásnál már simán kihallatszik az irány, mert a ffi hangok onnan jönnek. Tehát célszerűbb az ilyen egybeszettek, SB, szatelit sugárzós hm sub-okat elől , közel a frontokhoz elhelyezni.
    Elég furcsán szólna szerintem ha a nő elölről szólna, a férfi meg félig elöl/hátulról.

    A gyerkőctől való félelem, vagy éppen annak védelme bizony napirenden volt nálam is.
    Korszakonként változó rendszert vettem , figyelemmel rá is.
    Pl. Amikor kicsi volt Sony Pascal sub ment a sarokba ...nem túl szerencsés, de mivel első hangszórós és bass reflexes így nem érezte meg annyira.
    Láthatod, hogy a sub hsz-ját pajzs védi és a front állvány talpa be volt dugva a szekrény alá, hogy ne tudja magára borítani a fiam. A center sajnos megsínylette az találkozást ...benyomta a porvédőt.
    Ebből tanulva, a következő szettek a Harman Kardon 16 és a 60 már fémhálós védelemmel ellátottak...tehát nem szól bele a hangba ha rajta van és mechanikailag védi a hsz-t. A HK sub-ja pedig lefelé sugárzó, tehát azt sem tudta piszkálni.

    A fiam már 4 éves, így megérti hogy nem szabad piszkálnia a rendszert, TV-t , sz.gépet. Elérkezett az idő a cserére. Most!

    [ Szerkesztve ]

  • RudY

    addikt

    válasz Kroni1 #4232 üzenetére

    A tüske vagy a kúp egyértelműen előnyös, de alátét mindenképp javasolt hozzá. Különösen akkor, ha olyan helyre kerül, ahol véletlenül kicsit is megklökhető. Maradandó sérülést tudnak okozni a bútoron, vagy a padlózaton is :U Egyik haverom parafadugó szeletekkel oldotta meg, ami nem is rossz ötlet.
    Így ránézésre én a tv föle tenném a bar-t, a sub-ot pedig fektetve a tv alá pöckökkel, vagy picit akár magasabb "lábakkal". A gyakorlat sokszor felülírja az elméletet, de hát ez van ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák