Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HagaNRG

    őstag

    válasz demmer123 #1637 üzenetére

    Ha picit visszaolvasol, akkor láthatod a tapasztalataim.

    A JBL SB350-em a "hands down" jóval többet tud, mint amit elvártam és egyáltalán, amiben valaha is reménykedtem. Legközelebb tutira kipróbálom az SB450-et is:)

    Tehát a Gravity az elejétől a végéig nagyon masszív, komoly mély-háttérhangzást produkál. Ha valakit beültetnél egy ilyen elé úgy, hogy van mellette egy nagy, 2.0 álló hangfalpáros és egy komoly, méretes subláda és közben megszólaltatnád a JBL-t, senki nem mondaná azt, hogy nem a nagy hangfalakból szól a hang.

    A Sony egy kategóriával olcsóbb az SB350-nél és máris kevésbé erős, tiszta és dinamikus. Ahogy a Sony boltban mondták, egy átlagos panel szobát a Sony 390-nel is szét lehet robbantani, de nekem a JBL óriási és egyértelmű vonzereje abban rejlik, hogy minimál hangerőn is roppant erő és dinamika van benne.
    Ezt a Sony nem tudja ilyen jól, a 390-et jobban kell hajtani, hogy megjöjjön az ereje és ott sem lesz az a mindent elsöprő mélyhang, mint a JBL esetén.

    Másik alapvető erénye a JBL-nek a Sonyval szemben, hogy a center bizony áll, mint a cövek:) a TV-be ezzel picit bele is takar. A Sony gyönyörű "slimfit", egy fekvő lap az egész, és itt azért picit el is marad a beszédhangok reprodukálásában. Szóval ilyen fekvő Sony annak a jobb választás, aki falra szerelve használja.

    Összességében nem kell komoly mínuszokra gondolni, még mindig tartom, hogy aki úgy veszi meg akár a Sony 390-et, hogy előtte nem egy több százezres mozit hallgatott évekig komoly, nagyméretű fadobozos hangfalakkal, 40kg-s subbal, az nem fog tudni sem a beszéd tisztaságba, sem a dinamikába, sem a mélyhangokba belekötni a Sony esetében sem. Mert önmagában az is tökéletes.

    Miért írtam le ezt megint?
    Azért, mert ahogy látom a 40 ezres kategóriában nézelődsz és én épp most tapasztaltam meg, hogy még a dupla ennyibe kerülő soundbarok is meglehetősen alul tudják múlni az ígéreteket:), tehát valóban a 130-150 ezres az a kategória, ami már egy átlagos nappaliban, mondjuk úgy, hogy egész élvezhető mozi feelinget tud varázsolni.
    40 ezerért én nem mernék semmit bevállalni, mert egész egyszerűen itt nem akkora összegekről beszélünk, ami miatt megérné erővel is az olcsóbbat venni.

    (Tehát én azt hiszem, hogy a 30-40 ezres kategória az kb. az átverés, vettem is valamit, meg nem is történet. 70-től fölfelé már kiemelkedő vételek vannak, akár a Sony, akár az LG és a Samsung táján. De a JBL SB250 is lefogadom, hogy tud rendes mély, közép és magas hangokat is már, van ereje és dinamikája is)
    Ha csak egy módod van rá, a 40 ezres soundbarokat ne nagyon erőltesd, mert én fogadni mernék, hogy csalódás lesz és visszacsere fog következni az első nap után.
    Akkor már inkább jobb egy aktív PC-s 2.1 Logitech, vagy ilyesmi:)

Új hozzászólás Aktív témák