Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka1982

    csendes tag

    válasz x/t #10029 üzenetére

    Nekem is ilyen LG SL8Y szettem van és egy régebbi tévé.
    Atmos hangot csak úgy tudtam összehozni hogy megvettem a win 10-re a Dolby Access nevű kodek progit , ezután a PC-ből a VGA kártya HDMI kimenetét összekötöttem a soundbarral és a soundbaron lévő HDMI kimenőt pedig a TV HDMI ARC csatlakozójával. Aztán a letöltött demo videókkal kipróbáltam ( https://thedigitaltheater.com/dolby-trailers/)

  • eszgé100

    őstag

    válasz x/t #10029 üzenetére

    Szia,

    nekem SN7Y van, kiegeszitve SPK8-S szettel, hdmi-arcon csatlakozik a tv-hez, a tv masik hdmi csatlakozojaba a Firestick, a soundbar hdmi-jebe a pc. Firestickrol csak a Prime Videot nezve jon ki a Dolby Atmos, tehat attol fuggetlenul, hogy a tv nem tudja meg tovabbkuldi a hangot, viszont 3rd party appokkal mar nem mukodik, sajnos ez Firestick limitacio, nVidia Shielddel elvileg pl kodis lejatszas is menne nehany forumbejegyzes szerint.

    Ugyanezt pc-vel mar nem tudtam valamiert eljatszani, ha kozvetlenul tv-be dugom nem jon fel a Dolby Atmos opcio a hangbeallitasoknal, kozvetlenul soundbarba dugva a Windows felismeri a Dolby Atmos hangeszkozt, es a Microsoft Store-os Dolby Access appal par perc alatt be is lehet allitani.

    Firesticken a Prime Videon talalhato Jack Ryan sorozattal probaltam, pc-n pedig a Shadow of The Tomb Raiderrel. A soundbar kijelzojen mindket esetben megjelent a dolby atmos felirat.

    Egy 20nm-es szobaban hasznalom, boven kiszolgalja az igenyeim :)

    zolka1982: a Dolby Access appert nem csak akkor kell fizetni, ha fejhallgatoval hasznalod?

    [ Szerkesztve ]

    "-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

Új hozzászólás Aktív témák