Új hozzászólás Aktív témák

  • Hapi18

    tag

    Bele ástam magam egy kicsit a témába és rögtön ki is ábrándultam az egészből.
    Ilyeneket hogy lehet csinálni?

    vizio 4051-es az új 5.1 csatornás kiszerelés, ennyi kábelt még be is vállalnék ezen már végre van HDMI ARC bemenet is, jaja csak ha forumozol kiderül hogy nem támogatja az 5.1 csatornát és ezt a support hivatalosan meg is válaszolta az egyik srácnak. Érted 5.1-es kiszerelés tehát fizikailag is 4 hangfalat kapsz de a bemenete nem támogatja az 5.1 csatornát :W

    Az olcsó soundbarok tulajdonképpen csak stereo hangot küldenek ki de semmi valós térhangzása nincs. :C

    Az a hang projector ami ténylegesen fel van szerelve olyan technikával hogy megpróbálja az adott teremben szimulálni a térhangzást pl. YAMAHA ysp 2500 mindjárt 3-400.000-be kerül. Cserébe az sem tökéletes... :W

    A másik dolog ami felbosszantott hogy a jelenlegi TV-k 90% nem küld ki valós többcsatornás hangot az optical porton ha külső forrásból (értsd valamilyen lejátszóról jön HDMI-n) jön a jel, és nem ám technikai problémák miatt hanem jogdíj miatt :W

    Ha saját jelet küld ki a TV (értsd ami a koaxról jön TV adás, vagy netflixet nézed okos tv-n, vagy USB-ről DLNA-ról saját lejátszóval nézve) akkor ELMÉLETILEG optikain jön valós jel, gyakorlatban nekem kell kapcsolgatni és azt is átkódolja a tv. HDMI ARC-on meg imádkozol hogy ne olyan legyen mint pl a vizio-é

    Ennyi parasztvakítás meg elhallgatott dolog mellett szinte lehetetlen biztosra menni és okosan dönteni, ráadásul nem kis pénzeket kérnek el ezekért a cuccokért csak azért hogy kicsit hangosabban szóljon a tv stereoban...

Új hozzászólás Aktív témák