Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Huh de nehéz jó scifi sorozatot találni.
    Most visszaböngésztem a fórumot, de úgy se lettem sokkal okosabb. :D

    Ez a Fringe jónak tűnik. Bár 1-1 trailer el-el vette a kedvemet. De más meg visszahozta. Asszem megnézem.
    Következő a Firefly lesz. Annyira de annyira mondja mindenki, hogy már kötelezőnek érzem.
    Na de aztán hova tovább?

    Szeretem a scifit- de nem az olyan elborult agyonmaszkírozott gagyi fajtát. Lásd Androméda. Tv-ben anyám nézte, 1-1 részt láttam belőle, de nagyon nem jött be. A Smallville-t is anyám ajánlott, gondolhattam volna. :D Kár volt az időért meg az elfogyasztott elektromosságért is amíg letöltöttem. Az első két részt se bírtam végignézni annyira gagyi tinibaromság az egész.

    Szóval, hogy mit keresek? Valami jó sci-fi, misztikus érdekes, rejtelmes sorozatot. Aminél nem fulladok bele a tévéből fröcsögő vértől és nem kapok szívrohamot ha épp hajnali 1-kor nézem sötétben. :D
    Persze nem muszáj scifi ha van olyan jó és rejtélyes stb mint pl a Dr House (erre anyám ajánlotta a Grace klinikát... :U Belenéztem egy ajánlóba, de kössz, inkább nem).

    Amiket láttam:

    StarTrek - összes -nagyon jó, többszöri nézésre is alkalmas
    Babylon 5 - szintén nagyon jó, összhatásában is, bár mára már kissé ósdinak tűnhet
    StarGate - alap, kedvenc, minden részt kb 5x láttam ha nem többször, bár elismerem, hogy nem tökéletes
    BSG - asszem a 3. évadig láttam, aztán meguntam. Mikor leszálltak arra a bolygóra és a Cylonok átvették a hatalmat meg minden... na onnan már túl szappanoperás lett nekem.. :D
    Euréka - 3. évadig láttam, túl kiszámítható, néha túl gyerekes, túl sablonos... de mégis jó volt.
    Dr. House - nem scifi, de jó volt.
    Jericho - szintén nem scifi de jó volt, bár elsietve lett befejezve
    NCIS - LA - soso... ha más nincs akkor elnézek 1-1 részt. Vannak jó pillanatai...

    Meg még kismillió másik... De valami ezekhez hasonló kéne. Egyelőre a Fringe meg a Firefly biztos jelöltek. De kéne még. Hátha találok még valami jót. A Jerichot is a fórumon ajánlották. Nagyon jó volt csak nagyon rövid... 1,5 évad, az nulla... Egy hét alatt végignéztem...

  • Dany007

    veterán

    válasz doc #6682 üzenetére

    Jajaja, jó meglátás! :D De ezért is írtam, hogy a B5 már ósdinak hat. A StarTrek meg alap. Abba nem lehet belekötni. De tény, hogy mai szemmel ha nem StarTrek lenne nem nézném sokáig.

    "Doctor Who?" Hát ez is kezd olyan lenni, mint a Firefly. Mindenki ajánlja. De én még tartom magam. :D Leírásból, trailerből nem jött be.

    "Falling Skies": érdekesnek tűnik, de ez is ilyen madmax szerű posztapokaliptikus világ amiben csak túlélnek valahogy 5-6 éven át?

    "Torchwood": ez jónak tűnik! :)

    "Supernatural": Erről már néztem korábban trailert, szintén tetszetős a story csak nem tudom mennyire fosatós, mennyire horrorisztikus?

  • Dany007

    veterán

    válasz Viszlát #6686 üzenetére

    Muszáj... :D
    Kell valami elvonja a figyelmemet rendesen. Erre régen is csak a sorozatok voltak képesek (és nem a vígjátékok). Szvsz most is.
    Jerichot megnéztem és meghozta a kedvemet. :) Vannak benne érdekes szálak, lehet találgatni ki mit miért hogyan stb...

    Mért bugyutaság? :D Olvastam, te nem nagyon vagy oda a scifiért. Engem meg a dráma hagy hidegen bizonyos szintig. :) Mármint az a rész ami a hétköznapokat mutatja be. Abból van bőven saját élmény is. Ezért jók ezek a scifi sorozatok. Mert arra a pár percre kivisznek a valóságból. Sőt, ahogy mondod a Jericho egyes eseményein filmen kívül is gondolkodtam.

  • Dany007

    veterán

    válasz Goldwin #6691 üzenetére

    Huh ezek elég furcsának tűnnek! :D Főleg az a Misfits. : ) Majd lehet 1-2 epizódot azért meglesek.
    Az X akták jó lenne, sokat néztem gyerekkoromban de fosatós. :D Legalábbis úgy emlékszem. De jó lenne végignézni már csak a story miatt is.

  • Dany007

    veterán

    válasz doc #6693 üzenetére

    Pedig elég komolytalannak tűnik a trailer alapján! :D Persze attól még lehet jó.

  • Dany007

    veterán

    Bakker most nezem a Fringe elso reszet... Hat eddig jo gusztustalan! :D Szepen beletrafaltam... De erdekesnek tunik...
    Talan Spoiler!!!
    (ja es az h a ket ugynok szerelmi dolgaival kezdodik mar minusz pontot er nalam.. )

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz TazLeacher #6709 üzenetére

    Jajaja! Jonak tunik tovabbra is.
    Altalaban amit kinezek magamnak trailer meg leiras alapjan az beszokott jonni. :)
    Folytatom! Koszonom mindenkinek! :)
    Mar most van benn par erdekesseg amin lehet agyalni :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    No, megnézésre került a Fringe első része.
    Nem volt rossz. Határozottan.

    Egy bökkenő lett a végére, hogy szerintem túl sok rejtély került megoldásra.
    Úgyhogy hadd Spoilerezzek egy kicsit egy kérdés keretén belül.

    Tehát most hogy lesz a következő évadokban?
    Csak mert a fekete faszi elmondta a csajnak, hogy sok rejtélyes eset történt a világban. Le is vonta a következtetést, hogy valaki kísérletezik az embereken a világban. Ugye erre kell megoldást találnia.
    A végéből pedig erőteljesen azt szűrtem le, hogy az a bizonyos Dynamics cég igencsak közel áll a tűzhöz.
    Szóval akkor erről fog szólni a sorozat? A csaj megpróbálja megtalálni ki kísérletezik az embereken ilyen tudomány határát súroló dolgokkal? Vagy lesz esetleg mélyebb, érdekesebb rejtély is?
    Mert mostmár hogy elvileg tudni véljük, hogy valaki kísérletezik a kérdés csak az, hogy ki? Az viszont engem már nemigazán érdekel, hogy ez a valaki a CIA az FBI vagy a CBA...
    Szóval lesz azért még valami csavar érdekesség vagy a végső megoldás az az a valaki + az a Dynamics cég kapcsolata és ennyi?
    Túl sok spoilert nem várnék. :) Csak valami biztatást hogy azért nem ennyi a nagy rejtély és hogy ennél azért összetettebb lesz a story... :) Mert amúgy tetszik.

    (lásd Xaktákban ott minden epizódban csak egy ici picit ment előre a történet, nem lőtték le az első részben a végső megoldást...)

  • Dany007

    veterán

    válasz #54715584 #6715 üzenetére

    Hát remélem mert a második rész is gusztustalan volt. :D
    Bár a House alatt már hozzászoktam hogy a leggusztustalanabb műtét vagy hányás közben is képes vagyok jóízűen enni... Ez most se volt másképp.
    Na meglesem a következőt is.

    @Viszlát: Nos, ez már bőven felcsigázott. Pedig elég élénk a fantáziám. Már legalább 3-4 féle lehetőséget kitaláltam, de azért meglepődnék. Majd jelzem. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz bambano #6727 üzenetére

    Nekem nem igazán számít a sorrend. Gyorsan áttudok lépni egyik világból a másikba...
    Általában párhuzamosan nézek mondjuk Friends-t (ebédhez) meg néha Dr. house-t, aztán este egy kis NCIS vagy TBBT... Régebben még vegyítettem StarGate-tel is mindezeket.
    Ez mind totál más stílus... és egyáltalán nem zavar. Főleg, hogy az első kettőt meg az utolsót már legalább 5-7x láttam... :)
    Most is meghozták a kedvem a Jerichohoz és megnéztem. Most meg a Fringe-t nézem. Nem érzek problémát. :) Bár a Fringe még mindig gyengusz egy kicsit (az első négy rész abszolút egy kaptafára épült), de látok benne rációt, nem fogom abbahagyni.
    A Firefly-t meg már muszáj lesz megnézni. :) Nagyon jókat írtak róla. Bár a westernt nem szeretem - max nosztalgiából - de meglátjuk milyen lesz scifivel vegyítve. Egy ilyen űrcowboyosdit eltudnék viselni... :) Persze ha pont ugyanolyan western mint a hagyományosak csak lézerpuskával akkor gyorsan kuka lesz a vége... :D

    Ja igen... Elnézést nem Smalville akart lenni, hanem Roswell. :D Bár a Smallvillet se néztem sokat, tény hogy az első évadokból... De a Roswell volt az amit anyám ajánlott és a második részt már nem tudtam végignézni... :)

    Igen az X-akták fosatós. Úgy emlékszem. Plusz sok sok gusztustalan rész van benne. A Holdbázishoz azt hiszem én már túl fiatal vagyok. :D Startrek TOS-t még csak megnéztem, hiszen klasszikus. De mégegy hasonló kalibert nembiztos hogy végigbírnék ülni. :)
    Odaáton gondolkodom. Lehet megnézek belőle 1-2 részt hátha leköt. A buffyt se a Bűbájos boszikat se szerettem... bár abban jó csajok voltak. Pár részt láttam.

  • Dany007

    veterán

    válasz bambano #6732 üzenetére

    House nekem már az 5. évadtól sem tetszett annyira.
    Egy kicsit erőltetett volt és túlontúl elakarták cseszni a karaktert. Mert az rendben van, hogy sokmindent átvészel, minden megúsz, meg hasonlók... De azért ilyen téren túlzásba estek. Lehet nem tudtak már mit kitalálni. Plusz az sem tetszett, hogy a vége felé már úgy változott az aktuális csapat felállása mint az ember alsógatyái a héten...
    Olyan érzésem volt, mintha nem tudtak volna mit kitalálni. Ezért visszanyúltak az alapokhoz. Ami pedig a House őrültködései amiből mindig mindent megúsz, plusz a csapatváltozások. No mindegy, de az első 4 évadot láttam vagy 6x.

    Elég szubjektív ez a sorozat kérdés ahogy látom. Fringe biztos, hogy jobb, mint a Roswell. Legalábbis nálam. Ugyanis abból már 6 részt megnéztem és folytatom, míg a másikból 2-t se tudtam. Az nekem túl tinis...
    Smalville-t nem akartam annyira leszólni. Volt pár rész amit megnéztem és tetszett. Olyan kicsit tucat sorozatnak tűnt, olyan tuti-gimi vegyítve supermanusszal.

    Ez a "hazudj ha tudsz" jól hangzik! Néztem belőle egy pici trailert meg elolvastam port.hu-s leírást. Tényleg tetszhet. :R Bár a krimi nem a kedvencem de így érdekesnek tűnik.

    Szerk.: már töltöm is! :)

    @Viszlát:

    No, kicsit későn válaszolok. Sok volt a teendő és kevés a nyugis idő.
    Néztem ezt az úriembert. És "Az elnök emberei" c. művét már évek óta "kinéztem" magamnak hogy maaaajd egyszer megnézem.. :) No akkor ezek szerint érdemes? Vagy épp másra gondoltál? A többi nem volt ismerős.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Dany007 #6744 üzenetére

    No, megnéztem a Hazudj ha tudsz első részét. Jó volt. Kellően felkeltette az érdeklődésemet. Persze ha konkrét valós alapjai lennének az ilyen részletekbe menő elemzéseknek az még jobb lenne. Valami biztos, hogy van, csak kérdés hogy ennyire lehet-e tudni.
    Szóval jó volt. Mondjuk már a felénél rájöttem ki a gyilkos meg miért meg hogyan... :) De tetszett a dolgok levezetése.

  • Dany007

    veterán

    válasz Viszlát #6770 üzenetére

    Ezeket abszolút nem ismerem... :) Gondolom nincs belőle még magyar verzió, ami nem is gond, de legalább megvan mért nem hallottam még róluk.
    Elég kényes ízlésem van filmek terén. Sok béna film tetszik ami másnak nem és sok olyan nem tetszik ami másnak igen... :)
    A híradós is érdekesnek tűnik, kis politikai átitatást érzek benne. Nem tudom mennyire tudna lekötni illetve ez is mennyire klisés vajon. - esetleg ha egy kis oknyomozás is lenne benne az még feltudná dobni -

    Most épp az Under the dome-mal szemezgetek. Olvastam róla kritikát, meg a Te kritikádat is. :) Hát szépen elvette a kedvem. :D Pedig a bemutató az elég meggyőző volt számomra.
    A kérdés ezzel kapcsolatban csak az nálam, hogy milyen arányban oszlik meg a rejtély felkutatására tett erőfeszítés és a személyes drámák bemutatása? Mert ha mondjuk 70-80%-ban az összezárt emberek pszichológiáját és abból fakadó drámai helyzeteket mutatja be a film, le...rva az alapszituációt - miszerint valami rejtélyes áthatolhatatlan kupola került köréjük - akkor az nekem pont egyenlő egy brazil szappanoperával.

    Tegnap már a Fringe-ben is áttekertem a csöpögős részeket... Plusz kezd zavaró lenni, hogy sok esetben már a rész közepén lehet tudni vagy épp kiderül mi lesz a vége / a megoldás stb... és ezáltal unalmassá válik az egész. Jó, mégcsak az évad felénél járok ugyan, meg volt benn egykét rész ami a főszálat is viszi előre, volt benne 1-2 csavar... de az epizódok nagyrésze kiszámítható és a felénél elveszti az ember az érdeklődést mert már tudja mi lesz a vége.
    KisSpoiler:
    (ugye történik valami rejtélyes furcsaság, doki kimegy, megnézi -> húh ezen én már dolgoztam 20 éve, itt a megoldás, ezt meg ezt szerezzétek meg, találjátok meg stb... megtalálják, kinyírják, vége. Tizedannyi agyalás / logikázás sincs benne, mint ami egy Dr. House-ban volt. Ami meg a scifi részét illeti, sok esetben eléggé alapszintű hablaty az egész. Mondanak valamit, de nem magyarázzák el mi miért van csak van és kész. Pl óriásvírus. Okés, de hogy? Miként? Persze por meg víz és lesz belőle óriásvírus, de hogy meg miként? Áh... :) )
    Na mindegy, azért az alapszálra meg a nagy meglepire kíváncsi vagyok. Mindenképpen nézem tovább.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Viszlát #6772 üzenetére

    Üdv!

    Időközben megnéztem ám az ajánlott részt. Angolul és magyarul is. Az amerikai angolt valahogy nem vagyok képes megérteni... =/ Mindegy.
    Szóval erre is azt mondom, hogy érdekes. :) Persze a körülményeket és az alapszituációt se ismerem, de érdekes volt látni, hogy egy ember képes kimondani az igazságot tényszerűen a többi pedig csak valami marketing demagóg dumát nyomat. Ezért is lenne érdekes a körítés.
    Mert volt egy ipse akinek a válasz az volt, hogy szabadság. Ami bullshit ahogy van a másik fószer meg is mondta. De akkor tanult ember mért mond ilyet egy olyan kérdésre, hogy mért Amerika a greatest country? Ez inkább arra a kérdésre lehetett volna egyéni vélemény, hogy miért szereted a hazádat. Mondjuk.
    De tanult ember nem mond ilyet ilyen kérdésre mert értelmetlen és nem ad választ. Ahogy az ismerősarcú színész is megmondta van egy rakás másik ország a világon akik szintén "szabadok".

    Tehát arra tudok gondolni, hogy a többi ember vagy buta, vagy elvakította a hazafiasság, vagy valamilyen okból demagóg klisékkel akarták mondani a közönségnek amit épp hallani akartak. Esetleg politikus, rájuk jellemző ez. Talán valamilyen politikai rendezvény volt az ott épp? Sima elemzők biztos nem lehetnek, mert azért az ennél tárgyilagosabb, tényszerűbb. Aki egy kicsit is átlát a saját rózsaszín buráján annak bizony az a meglátása / véleménye / válasza a kérdésre amit az ismerős arcú színész mondott.

    Ja egyébként amiről írok az egy kicsit hosszabb változat volt amiben még benne voltak az előtte lévők válaszai is. Azért jó egy kis körítést is ismerni hozzá.
    Mindenesetre felkeltette az érdeklődést. Kíváncsi lennék az előzményekre - utózmányokra meg persze, hogy ki kicsoda volt ott a teremben.

    Más.

    Haladok a Fringe-al is tovább. Mostmár kezdem sejteni mi lesz az a nagy meglepi! :D És tényleg érdekesnek tűnik. Kíváncsi vagyok mi lesz.
    Viszont ez a tipikus tudományos érdektelenség / magyarázatlanság továbbra is idegesít.
    Olyanra gondolok, és most Spoiler lesz:
    Hogy az egyik részben volt hogy a faszit kiteleportálták a börtönből. Aminek a tényét a doki közölte a többiekkel. A reakció kb semmi nem volt. Nulla. Talán volt egy huh és ennyi. Tanult emberek egy megbízható forrásból megtudják, hogy létezik működő teleportáció és semmi reakció? Egy darab kérdés sincs? Mintha csak valami újfajta csokifagyit receptjét ismertették volna velük, nem pedig egy a világot alapjaiban megváltoztató technológiai óriásugrást. És semmi különösebb meglepődés se semmi érdeklődés magyarázatra... Azért ez zavar egy kicsit. A doki persze mindent megcsinált 20 évvel ezelőtt és kész, ezzel le is van tudva a "tudományos" vagy legalább abból kiinduló magyarázat. Még ha valami techno-blablát nyomatnának, mint anno a Star Trek Voyager-ben, de nem.
    Mindegy még csak az első évad közepénél tartok, kíváncsi vagyok hová lyukadunk ki! :D De már kezd körvonalazódni és kezd értelmet nyerni a sok látszólagos értelmetlen gusztustalanság a filmben. :D

    A másik a Hazudj ha Tudsz! (Lie to me). Komoly nagyon! Határozottan tetszik. Kicsit House utánérzésem van bár azért annyira messze nem zseniális, de szvsz azért nincs olyan messze tőle.
    És most így a 5.-6. rész felé már komplikálódnak az események. Most már nem sikerül a rész felénél kitalálni ki / mi lesz a megoldás. Persze részeredményeket elérek, de összességében azért várni kell a fordulatra és volt pár pici meglepi is. :) Így azért jobb ha az embernek a film végéig járhat az agya vajon ki volt és miért.

  • Dany007

    veterán

    válasz doc #6793 üzenetére

    Uh, hát jó! Pedig most találták meg azt a könyvet amiben jön a világvége meg katonák kellene a harchoz meg hasonlók... Innen már azért lehet következtetni... De ha még mindig nem akkor jó! :D állok elébe! :P Pedig aztán már mindenre gondoltam...

    Jajaja értem én, hogy mivan... csak nem tetszik. :) Próbálom elengedni magam és ellazulni de én olyan típus vagyok, hogy ilyenkor milliónyi kérdés merül fel bennem és válaszokat akarok. Amiket nem kapok meg.
    Mondjuk volt 1-2 rész ahol 1-1 jelenséget elég szépen körülírtak, ami amolyan hihető, inkább elképzelhető volt. És az nekem végülis már bőven elég lenne.
    No, de kíváncsian várom a folytatást.... Majd éjjel... tegnap, illetve ma is hajnal fél 2-ig néztem... = / hatkor meg keltem...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Viszlát #6801 üzenetére

    Huh ne is mond! Tegnap néztem meg az évadzárót, majd a 2. évad elsőjét. Hát határozottan kezd alakulni a dolog! :D Csak azért nem néztem meg a második részt is, mert már éjfél múlt és úgy gondoltam hetente legalább egyszer feküdjek le fél 2 előtt aludni! :D

    (na meg már bánom, hogy szinkronosan kezdtem el nézni. A doki magyar hangját az évad felénél megváltoztatták... ami nagyon zavaró és rohadtul nem illik hozzá... :S Persze azért így kényelmesebb hajnali fél 2-kor filmezni, mintha olvasnom kéne a feliratot... az amerikai angolt meg az istenért se tudom megérteni =/ )

  • Dany007

    veterán

    válasz Fandango #6807 üzenetére

    Pedig többen is mondják, hogy az alap angolt könnyebb megérteni. Tisztábban beszélnek meg minden.
    Én is ezt vettem észre. Pl Skynewst és hasonló riportokat ahol angol emberek beszélnek számomra is meglepő módon könnyedén megértem (ahhoz képest, hogy középfokúm sincs), ellenben a CNN-en elvérzek. Összefolynak a szavak, a mondatok, emiatt amit meg is értek ott is idő kell mire felfogom mit is mondanak...
    Ellenben a brit angolt kellemes lágynak és könnyen érthetőnek érzem.

    Próbálkoztam anno kis gyakorlás tanulás címén Friends-t angolul nézni... Gondoltam már úgy is láttam vagy 6-7x... de egy poént nem értettem meg belőle... Nem csak amerikai angol, hanem úgy hadarnak benne mint az állat... : )

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Viszlát #6819 üzenetére

    Nekem mindig is azt mondták, hogy pont fordítva. Tehát az angol a könnyebb az amerikai a nehezebb. Mert mi "angol angolt" tanultunk.

    Nekem amikor angolokat hallok beszélni az szép, tiszta, érthető, kellemes, lágy és hasonló jelzők. Mikor amerikait akkor meg hablaty egybefolyva, szavak vége elharapva és így tovább.

    Mondok egy tipikus példát amit talán mindenki ismer.
    Ugye van az a szó, hogy something. Amit valahogy úgy tanultam ejteni szó szerin, hogy: számszing (középen pösze sz-szel). Namármost Amerikai netes haver anno ezt úgy mondta, hogy szumfin. Még Quake 3-ból ismertem, NewYork-ból költözött Hollandiába.. És sokat dumálgattunk Skype-on még anno 2004-ben. És ő volt az egyetlen akit alig értettem. Pont az olyanok miatt, mint a fenti "szumfin". De, hasonlóan is írta le msn-en, szóval nem voltam előrébb. Mire rájöttem, hogy a szumfin az valójában something! :D Gondolhatod...

    Ellenben érdekes ellenpélda, hogy a Stargate 8. évadjától kezdve végig angolul néztem felirattal. És nagyon jó volt. A vége felé már csak olykor-olykor kellett a feliratra pillantanom. Sőt, volt olyan rész aminél meg sem vártuk a feliratot, összeült a család én meg próbáltam szinkronban fordítani nekik...
    Mondjuk egy Stargate nyelvezete szerintem sehol sincs egy Friends-hez képest. Ami azért jóval összetettebb és pörgősebb. Abból kb semmit nem értettem.

    De afelől nincs kétségem, hogy mindent jobb eredeti nyelven nézni. Sokszor sem a poénok, de még a színészi játék kis apró de lényeges részletei sem jönnek át magyar hanggal. De mivel manapság leginkább este 11 és hajnali 2 között nézek sorozatot úgy, hogy 6-7 között kelek... hát kényelmesebb a magyar hang na, ez az igazság. :)

  • Dany007

    veterán

    Huh, na valaki segítsen ki Fringe-vel kapcsolatban! :D
    Spoiler veszély:

    Szóval túl vagyok a második évadon és kezdődik a harmadik. Tipikus ezeréves klisé bevetésre került. A két Olívia helyet cserélt. És ahogy látom a többi részből ez maradandónak is tűnik...
    Az a rész kéne, ahol végre visszaáll a rend. Olívia hazajut és így tovább. Olvasgattam a részek tartalmát de nem egyértelmű.
    Tudom kihagyok így pár részt meg infót meg mindent, de nem érdekel. Ez az egyike azon filmes elemeknek amiket a legjobban utálok. Egyszerűen nem bírom így végignézni a részeket... Irritál.
    Szóval ha valaki lenne olyan kedves és elmondaná, hogy melyik részben tér haza az eredeti Olívia azt megköszönném! :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Fandango #7005 üzenetére

    Tudom, már olvasgattam előre a részeket de nem egyértelmű.
    A visszacserélődős részt mindenképpen látni szeretném persze.

    Egyszerűen nem bírom az ilyen szituációkat. Idegesít, hogy én tudom mi az igazság, közben ők nem. És a sok millió esemény mire végre ők is rájönnek és helyreáll a rend stb... Nem tudom kivárni. :)
    StarGate-ben is volt hasonló rész. Mikor a csk1-et asszem valami robotok helyettesítették és mire a parancsnokságon rájöttek meg minden... huh katasztrófa volt. De egyszer kibírtam. Itt meg legalább 9 részen át ez megy...
    Vagy amikor szintén a Stargate-ben a politika közbeszólt... És akkor pár részen át kérdéses volt, hogy fennmarad-e a központ, miközben mindenki tudta, hogy baromság lenne megszüntetni meg ugye a sorozat is folytatódik, tehát nem lesz vége... mégis több órát szenteltek ennek a marhaságnak... Na én az ilyeneket nem bírom. Nem tudom minek nevezik, de akkor se. :)
    A Fringe-ben én ezt a fordulópontot valahol a 3 évad 8. részéhez kötném. De nem vagyok benne elég biztos. :)

    @Viszlát:

    Hálás köszönetem! Én is így tippeltem! :R
    Tudom tudom, de én már csak ilyen fura vagyok! :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Viszlát #7009 üzenetére

    Na jó, meggyőztetek! :D
    Valahogy csak kibírom azt a pár részt. :)

  • Dany007

    veterán

    Under the Dome. - Nyomokban spoilert tartalmaz...

    Pár hónapja elkezdtük nézni... Félve kezdtem el, mert itt a fórumon előzőleg informálódtam és igen vegyes véleménnyel voltatok róla.
    Aztán a nyári pangás időszakban gondoltam mért ne... És az első évad igencsak megtetszett. Alig bírtuk abbahagyni. Tényleg, jobb volt, mint amire számítottam. Annak ellenére, hogy egy scifin belül nem vagyok oda a szereplők érzelmi / magánéleti dolgai kivesézéséért hosszú részeken keresztül. No de mindig volt valami, ami átlendített a nyáladzó részeken.
    Viszont a második évadtól mintha valami megváltozott volna.

    A második évad első pár részétől eltekintve katasztrófa. Egyszerűen túlkomplikálják már a sorozatot. Azonos klisék ismétlődnek. Millió meg egy történeti szálat indítanak, ami már-már követhetetlen, de a legbosszantóbb benne, hogy kb egyiket se zárják le. Az egészben ez zavar a legjobban. Mostmár talán két kezemen nem tudnám megszámolni hány szálon fut a történet mindamellett hogy az alapstory a múlt évad óta egyhelyben toporog. És ez idegesítő. Nem izgalmat fokozó vagy nézőt lekötő, hanem dühítő... Ami meg most pár résszel ezelőtt történt az meg maga a totális káosz... Kb megfejelték mégegyszer annyi eseménnyel az eddig is telített storyt. Mondok is egy példát. Az évad elején az egyik rész azzal ért véget, hogy az ügyeletes "tudós" épp két ember vérét vizsgálja, hogy mi lehet az eltérés blablabla... izgalmas mert az azelőtti x rész arról szólt - többek közt -, hogy valamiért egyik-másik ember másképp reagál valamire, mint a többi. Próbálom erős spoiler nélkül. Aztán végre eljutottak odáig, hogy megvizsgálják azokat a bizonyos vérmintákat. És ezzel ért véget a rész.
    Nagy izgalommal kezdtem el a következő részt hogy húh most milesz... erre a "tudóskát" valami másik amúgy teljesen új izgalmas eseményhez elhívják. És kész puff. Abból a vérvizsgálatos részből, amiből végre kiderülhetett volna valami értelmes nem lett semmi. Már eltelt vagy 4-5 rész azóta és csak halovány utalást sem tettek rá. Mintha meg se történt volna.
    Na és ilyenekkel van rogyásig az egész sorozat. 10-15 szál fut párhuzamosan egymással, és ha valami csoda folytán egyet lezárnak, akkor mindjárt kettőt nyitnak utána, mintha ezen múlna a nézettség.

    Aztán tele van logikai hibákkal az egész. Ami csak bosszantó, túl tudom tenni magam rajta. De pl az, hogy pár hét alatt totális káoszba fullad egy ekkora város csakmert under the dome... Az eléggé hihetetlen. Mivel ugye elvileg minden rész egy napnak felel meg. Így két hét után már elvileg teljesen szétesik a városi hierarchia kifogynak mindenféle földi jóból és kb anarchia közeli helyzet alakul ki az emberek egymást ölik halomra stb stb épp csak kannibalizmus nincsen.
    Az külön csavar, hogy rengeteg amúgy főszereplőnek gondolt szereplőt nyírna ki a sorozatban kb tök váratlanul. Ami nem is lenne gond, ha nem lépne a helyébe azonnal valaki tök új csakúgy a semmiből! Mindenféle előzmény nélkül. Aztán azt is kinyírják és ahelyett is jön valaki új stb stb... Minden koncepció nélkül. Mint valami ismétlődő, beakadt ciklus.
    Volt pl egy rész, ahol valami nagy "maffia csaj" lépett a színre. Akiről egészen addig egyetlen félmondatot se mondott senki. A semmiből jött. Máris fordulat a filmben. Előadták, mint aki eddig csak megbúj a városban blablalba... egy résszel később meg már kb zsarolt mindenkit és zug bandázóhelyet meg zug versenyeket vezetett és ő lett hirtelen a helyi alcapone... Aztán a rákövetkező részben meg nemes egyszerűséggel lelövik mint egy kutyát. És kész. Ennyi volt. Akkor most ennek mi értelme volt?
    Nagyon érezni az egész filmen, hogy a cél mostmár nem más, mint az időhúzás.

    Ezt a 2x7-8-as részt még megnéztük, de már nagyon gondolkodunk rajta hogy abbahagyjuk...

    szerk.: ja és azon a mai napig nem tudom túltenni magamat, hogy hogy hívhatnak egy főhős "keményfiút" a sorozatban "Barbinak" (kiejtve)??? Barbarának? :S Heh?

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz lemmy9 #15628 üzenetére

    Sokat agyalok én is... de még nem mertem belevágni.

    Jól olvasom a Wikin, hogy az első évad 1960-as évekbeli és 33 évad van eddig belőle? : o

  • Dany007

    veterán

    válasz spammer #15634 üzenetére

    Na az frankó. És ez milyen "néven fut" The new Dr Who? :) No majd amúgyis megtalálom ha úgy állok.
    Azt nem értem még így kívülállóként hogy mért váltakozik állandóan a főszereplő kiléte..
    Valahol olvastam hogy ebből külön "showt" csinálnak vagy hogy is mondjam úgy jelentik be az aktuális évadban az aktuális dokit mint valami új iPhone-t...
    Nehezen tudnám elképzelni ha mondjuk a Csillagkapuban minden évben más játszaná RDA helyett O'neill-t. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz spammer #15643 üzenetére

    Értem értem. Reméltem / gondoltam hogy nem csak heccből csinálják.
    Érdekesnek tűnik. Kis leírást olvastam már róla - nagyon spoilert nem akartam - és az alapján nem nyűgözött le. Viszont az már nekem is feltűnt, hogy iszonyatos hype megy körülötte, tehát már ezért is érdemes lehet elkezdeni.

    @orichalcos:

    Köszi! :) Te legalább kerülted a spoilert. :)

  • Dany007

    veterán

    Rohadjon meg az Under the dome. :D A legutóbbi két rész megint olyan, hogy nagyon bejövős. Ráadásul a 11. részben volt egy olyan "elszólás" ami miatt muszáj lesz nézni...
    Nem semmi, pedig épp le akartam tenni róla és most két hétig nem is néztem.... De rohadtul untam magam, megnéztem és tessék. Visszatért a kedv újra. Megint alig várom a következő részt. :)

Új hozzászólás Aktív témák