Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz gbors #67268 üzenetére

    A Riget a maga idején annyira durván légüres térben volt, konkurencia nélkül (Dogma rendező, ráadásul LvT-nek hívják, sorozatot készít; wtf?!, plusz még ilyen misztikus bullshitet is), hogy bizonyos körökben a siker borítékolható volt. De közben ráadásul rém szórakoztató is, ami LvT munkásságának fényében elég meglepő. Ja és télleg ocsmány képileg. Nem tudom mi volt vele a célja, de a pasas nem nagyon bízza véletlenre a dolgokat :N

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • gbors

    nagyúr

    válasz gbors #67268 üzenetére

    Riget / The Kingdom / A Birodalom S02 (1997)
    Lars von Trier kórházas ámokfutása a 2. szezonra jelentős változásokon ment keresztül. Egyrészt emberi dráma és misztikum terén jelentősen komolyabb dolgok történnek, érezhetően magasabb a tét. Másrészt az első szezon folyamatos, szinte háttér-jelleggel jelenlévő szarkasztikus humora helyett néhány igazán emlékezetesen szemkimeresztős, székrőlleborulvaröhögős jelenettel szerencséltet minket, az epizódokban teljesen random módon elrejtve (a Philip Marco vs Bondo jeleneten még utólag is párszor hangosan felröhögtem).
    Ez így nagyon szépen hangzik, csak éppen a fentiek a játékidő talán ha felét töltik ki, a többi pedig olyan... üres. Érdektelen események, kínos polemizálások (az újságban is meg a halál kapujában is látott kép szimbolikájának hosszas fejtegetése pl. súlyosan arckaparós szint), ill. a karakterek "erkölcsi" legyilkolása néhány extra poén kedvéért - ezeket mind nem várta volna az ember a kitűnő első évad után.
    És akkor ott van az utolsó 20 perc. Gondolkodtam a dolgon, szerintem LvT valamiféle cliffhanger-világcsúcsot akarhatott felállítani, mert szinte az összes fő szálat közepes vagy durva cliffhangerre futtatta - ráadásul azzal a meglehetősen pofátlan módszerrel, hogy egy érdekes pillanatban szimplán félbehagyta a mesélést. Megszámoltam, a sorozat végére 8 ponton várhattuk izgulva a folytatást. Dafuq?????? Némi vigaszt nyújt, hogy az egyik cliffhanger valami zseniális (amikor Drusse asszony démonkergetés közben elindul lefelé a lifttel, és a kijelző csak számolja lefelé az emeleteket, -1, -2, -7, -40, -50, stb. - vajon hová mehet? :D )...
    ... és erre a vigaszra nagy szükség is volt, mert a 3. évad mintegy 25 évet váratott magára. Egyrészt a két legfontosabb szerepet (Dr. Helmert és Drusse asszonyt) játszó színész 1998-ban, ill. 2000-ben elhunyt, másrészt egy interjú során azt is elejtette valaki az írói stábból, hogy kissé sarokba szorították magukat a 8. epizód befejezésével, és elég nehéz lenne folytatni. De úgy fest, 2022-ben sikerült, úgyhogy most lehet várakozni, hogy kijöjjön az összes epizód, és hogy vajon lesz-e újabb orbitális cliffhanger a végén.

    Szóval ez a 2-es szezon nem elhanyagolható értékei mellett számos hibával is bír. Szebb pedig nem lett, mint az elődje, úgyhogy 6.5/10.

    #értékelés

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák