Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mik76

    senior tag

    válasz lezso6 #65336 üzenetére

    "fantasy világban ez irdatlan röhejesen hangzik."

    Nem tudom, idonkent a mai Magyarorszag egyre tobbszor emlekeztet Mordorra, szoval van athallas... :D

    [ Szerkesztve ]

    http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

  • negyven2

    veterán

    válasz lezso6 #65336 üzenetére

    Én a sorozat világát és benne lévő szereplők képesigeinek a szemszögéből nem látom ezt akkora problémának.

    Ugye az elejeén Galadriel simán lenyomja a troll-t, és ezzel a sorozatbeli karakterérét felértékelik. Ergó erősebb mint kéne lennie egy könyvbéli tündének. Ez alapján teljesen hihető, hogy 4 teljesen páncélban levő őrt simán betessékel egy cellába. Amit igazából nem erőből, hanem ügyességből old meg (mint azt tette a troll esetén is, de ugyan ez igaz a filmekben Legolásra is, aki olifántot öl meg simán (ami így is egynek számít :D), vagy lépcsőn sörföl a pajzzsal). Tehát számomra az, hogy ha a sorozat világa szerinti szabályok szerint Galadriel simán lemony egy troll-t, akkor simán el tud báni 4 őrrel is).

    Igen, benne van a modern világunk, szerintem nem túl jó irányba haladó, talán woke-nak is mondható hatása, de szerintem ez a sorozat nagyon jól tud egyensúlyozni azzal, hogy ne essen át azon bizonyos vonalon (amikor is már túl van tolva). Nekem nincs gondom a különböző színű és nemű kareketerekkel ebben a sorozatban. Sőt alapvetően a fikciónális (főleg fanatsy) soroztok, filmek esetén számonkérni azt, hogy hogyan kerülhet oda egy nő, vagy egy más bőrszínű karakter, az tényleg a marhaság kategória. Hiszen egy kitalált, nem a mi világunkba játszódó, a történelmünket feldolgozó világba miért nem lehetnek ott és olyanok azok a karakterek.

    Persze ha azt veszük alapul, hogy miért került bele a filmbe, és a sorozatba, az már más. Mert ezeket értelemszerűen üzleti és "politikai" okokból kell beletenni. Meg kell jeleníteni a diverzitást, ami igazából a jelenlegi "Nyugati világ" alapján kell érteni. Ami meg ugye amiatt van, mert a történelmünk során eléggé nagy volt a "gazdasági alapú migráció". Amibe belefér az is, hogy egyes embertípusok a jobb élet reményébe mentek el máshová, másokat meg erőszakkal vittek el otthonról.

    De mivel ez a poltopik, ezért csak annyit írok, hogy szerintem se túl jó, ez a fajta, napjainkban jelen lévő diverzitás megjelenítés, de azt ismét leírom, hogy a Rings of Power esetén teljesen rendben van. Persze ha majd ha majd a Galadriel feminista meeto-ba megy át, Alondir meg BLM-be, akkor persze megértem a negatív hangokat.

    Amúgy amitől félek és nem tudom, hogy igaz-e és jelen lesz-e, de volt olyan nyilatkozat a sajtóban Amazon-os sajtosoktól még a megjelenés előtt, hogy előre felkészültek a rasszista és homofób támadásokra. És bár mint írtam, nekem semmi bajom ezekkel, de azért egy LotR-ban nem biztos, hogy be kell erőltetni a LGBTQ témát. Azt is meg lehet jól oldani, de manapság sajnos az a téma amit a legkönnyeb túltolni (pontosabban fogalmazva, nagyon nehéz jól működő meleg karakter, karaktereket belerakni ebbe a világba).

    "Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

Új hozzászólás Aktív témák