Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ventur@

    senior tag

    válasz Maxxy10 #50680 üzenetére

    Én tegnap fejeztem be. Első rész után húztam egyet a szemöldökömön, hogy akkor oké. Másodiknál egy erős húbazdmeggel zártam a sorozatot. Harmadiknál már úgy voltam vele, hogy oké, akkor adok még egy részt a sorozatnak, mert hát három a magyar igazság és egy a ráadás. Nos, nem bántam meg. A 4. résztől beindult az egész és nem bírtam abbahagyni. Igaz, hogy csak 7 rész az egész és a végére nagyon felgyorsulnak az események (kb. 50 perces részek, szóval darálni kellett benne a dolgokat, hogy a végére katarzis legyen), de tényleg nem bántam meg, hogy megnéztem. Mert hát egy elég erős "mi lett volna ha" az egész mini-sorozat. Valós nevekkel, viszont fiktív történettel. Ennek ellenére nálam kap egy jó erős 9/10-et. Ami miatt nem 10 (mert pl. nálam a The Deuce az 10/10), az pont amit a The Deuce-ban szerettem: a hangulata. Az ahogy vissza adja az amerikai 70-80-as éveket. Nos, a Hollywood-ban nekem annyira nem jött át a 40-es évek vége, 50-es évek hangulata, de azért mégis ott volt végig. Végig a szegregáció, a faji, a nemi és a szexuális...mert azért a homoszexualitás elég nagy képet kap az egész sorozat alatt. De emellett az akkori faji és nemi szegregáció is (fekete színésznő, fekete író - aki nem mellesleg meleg is -, fél ázsiai rendező, női filmstúdió tulaj) erősen ment.

    Összegezve: az első 3 részt kell túlélni, mert ha elfogadod az addig látottakat, akkor a negyedik résztől jön a "hálivúdi álom", a szirup, a happy end a végére. Viszont olykor - számomra - hiteltelen játékok, de olykor meg egy-egy színész ámulatba ejtett és csak csettinteni tudtam, hogy na ez igen, ez kva jó volt.

    Ja egy valaki/valami nem tetszett: Jim Parsons (Henry Wilson szerepében). Nagyon nagyon fura volt a TBBT után egy ilyen szerepbe látni. Néha - de lehet hogy sokszor - túl soknak találtam a játékát és magát a karaktert. Azt viszont, amit mondtak rá - egy álnok kígyó - na azt viszont szerintem nagyon jól hozta.

    Szóval én nem bántam meg, hogy végignéztem és nem adtam fel 3 rész után :).

    [ Szerkesztve ]

    Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

Új hozzászólás Aktív témák