Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bepken

    veterán

    American Horror Story 3x9

    hu de rohadt messze van még január 8.... :DDD

    eszméletlen ez a sorozat, komolyan mondom! egymás után jönnek a jobbnál jobb részek! zseniális!

    a szálak most ismét jól meg lettek kutyulva, úgyhogy azt hiszem, hogy nyugodtan kijelenthető: bárkinek bármilyen tippje volt az évad kimenetelét illetően...hát az kezdheti elölről a matekozást! :D

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz spammer #9419 üzenetére

    én spec feliratokhoz innen szoktam kiindulni: opensubtitles.org

    itt rákeresek az adott sorozatra, majd mehet is a könyvjelzők közé. gyönyörűen, évadonként tagolva ott sorakoznak az epizódok, no meg a hozzájuk elérhető felirat (vagy feliratok - fordítóbrigádtól függően).

    a fent említett sorozat esetében: Homeland

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Andris837 #9422 üzenetére

    ezt az opensubtitles féle mkv player-t használod? én azt próbáltam, elvileg meg kellene találnia a megfelelő feliratot...de sajnos nagyon elhanyagolható számban tette ezt meg a gyakorlatban... :D

    mondjuk sorozatok esetében elég sokszor fordul elő, hogy nincs normálisan elnevezve a felirat fájl...sokszor úgy kell nyomozni, hogy adott felirat melyik release-hez készült...

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz spammer #9426 üzenetére

    nekem is ide kellene eljutnom...sajnos még sok mindent félrehallok, illetve szókincsből is van hová fejlődni...de sokan mondták már, hogy ezzel a "módszerrel" gyorsan és látványosan lehet fejlődni idegennyelvből.
    szóval lehet, hogy majd én is újranézek egy szeretett sorozatot angol felirattal :D

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Gyick #9431 üzenetére

    ha megtennéd, hogy dobsz ezzel kapcsolatban egy PM-et, azt nagyon szépen megköszönném! :)

    jelenleg vizsgákra készülök, de amint lesz rá időm, ismét belevetem magam a sorozat nézésbe.

    egyébként az angolom nagy részét én is a neten és a filmekből szedtem össze...a középiskolás időszakot nem szeretném belekeverni... :DDD
    na jó, voltam anno egy amolyan gyorstalpaló tanfolyamon, de az tényleg csak egy alapozó valaminek nevezhető, éppen csak eldöcögtünk a csoporttal a present perfect-ig... :D ráadásul "sajnos" én - az én tudásommal - már elég jónak számítottam ott, szóval visszahúzott a csapat elég rendesen.

    na de nem offolom tovább a topicot (ismét :D)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz spammer #9438 üzenetére

    az említett sorozatot nem ismerem, így nem tudom, milyen kamerarángásról van szó.... de erről most eszembe jutott egy sorozat: The Shield - Kemény zsaruk

    azt az igazi "izgő-mozgó", pörgős, gyors kamera váltásokkal és zoom használattal teli kamera kezelést ott láttam először. rettenetesen megtetszett!
    már csak ezért is zseniális sorozat volt véleményem szerint! márpedig a sztori se volt épp semmi.... :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Andris837 #9469 üzenetére

    nem akarlak rábeszélni. nem is azért mondom, mert számomra az egyik legnagyobb cím.

    "Nem igazán köt le egy haldokló droggyáros tanár szenvedése... "

    ... de a Breaking Bad nem erről szól. nem lehet, hogy csak ennyit láttál meg benne pár epizód alatt, és ezért nem tetszett?

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz tDr1v3r #9493 üzenetére

    +1

    (csak hogy nálam is pörögjön már :DDD)

    viszont ebben a topicban 4x annyit kell hisztizni/offolni... szóval nem túl hatékony.... ;]

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Viszlát #9500 üzenetére

    ahogy a harmadik évadnak vége lett, azt nagyon sok rendező/forgatókönyv író megirigyelheti! nekem csak január végéig kell kibírnom, a vizsgák után darálni fogom ezerrel a maradék két évadot!
    de rossz belegondolni, milyen nehéz volt kivárnia anno a következő évadot annak a nézőnek, aki folyamatában követte az epizódokat! :DDD

    más: AHS-t senki se nézi rajtam kívül? :D csak mert - ha jól láttam - egyedül én írtam a szünet előtti utolsó részről....

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz mayday00 #9502 üzenetére

    én már nem merem leírni, hogy "ez volt a legjobb rész", mert az előzőre is ezt mondtam :D pedig valóban egyre jobban ütnek a részek! :)

    a befejezésre nagyon kíváncsi leszek. vajon most elvont vagy inkább drámai befejezést kapunk?

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz mayday00 #9537 üzenetére

    látod, pedig tegnap még Te is hitetlenkedtél... :D ;]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz gyuromoj #9555 üzenetére

    hátőőő nem tudom....én például Rick személyiségéhez, karakteréhez valahogy nem tudom társítani Rajkai Zoltán hangját...így fejben....

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz bambano #9540 üzenetére

    egy-egy ilyen véleményt/kritikát elolvasva vegyes érzelmek támadnak bennem. főleg akkor, ha az adott alkotás számomra tetszetős.
    egyrészt értetlenül állok a tény előtt, miszerint valamiért nagyon eltérően működünk. vajon miért? de igazából jól is van ez így.
    másfelől próbálom megérteni és elfogadni ezt a véleményt, ami - bár sokszor leplezem - nem mindig sikerül.
    (valószínűleg éppen ezért nem szeretek kritikákat olvasni :D )

    nyilvánvaló, hogy amikor megírnak egy történetet, akkor az a történet az elején kezdődik és nem a közepén, de nem is a végén. egy sorozat esetében a történet eleje nem feltétlenül 1-2 epizódból áll. az már más kérdés, hogy egy mozgalmas sztori esetében már rögtön az elején beindulnak a szálak...na de ott is van egy fő szál, ami lassan építkezik (én legalábbis mindig találtam eddig ilyet).
    hogyha egy olyan történetet veszünk, aminek a középpontjában a főhős jellemfejlődése áll, akkor szerintem simán elfogadható az, hogy lassan indul be, lassan építkezik a történet. (egyébként - bár nem hiszem, hogy ez bármit is számít - véleményem szerint szinte exponenciálisan pörög fel a történet - és én még csak a negyedik évadba fogok belekezdeni)

    a sulykolásról...nem hiszem, hogy itt arról lenne szó, hogy bármit is beléd akarnak sulykolni. egy értelmes nézőnek egyébként is megvan a maga értékrendje, erkölcsi szabályai. persze ez nem megrendíthetetlen! és egy jó történetnek éppen ez a lényege. elgondolkodtatja a nézőt, olyan helyzetek "elé állítja", amilyenbe valószínűleg sosem fog kerülni.
    hiszen sosem kell majd abban döntened, hogy megölj vagy sem egy hidegvérű dílert, aki fenyegetést jelent a családodra és rád nézve...sosem fogsz átlépni a saját erkölcsi szabályaidon és kezdesz meth főzésbe csak azért, hogy utolsó napjaidban még gondoskodhass a családod jövőjéről...vagy például sosem fogod megtudni, hogy milyen az, amikor annyi szörnyűség után, amin a családod érdekében átmentél, a feleséged megcsal, elhagy, elítél, meggyűlöl...és még folytathatnám.
    egy jó történet lényege az, hogy mindebbe mégis bele tudod magad élni! nem kell, hogy egyetérts a főhős döntéseivel...sőt!
    ez nem sulykolás...ez mindössze gondolatébresztés.

    humor kapcsán itt leginkább fekete humorról beszélhetünk. ez nem mindenkinek jön át, én ezt aláírom, elfogadom. de valahol úgy érzem, egy ilyen történetnek nem is kell igazán megnevettetnie a nézőt...ha ezt várod tőle, akkor valóban rossz sorozatot választottál.

    nem szeretném, hogy azt érezd, rá akarlak beszélni valamire. őszintén tiszteletben tartom a véleményedet. egyszerűen csak máshogy láttam pár dolgot.

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz bambano #9571 üzenetére

    "azt nem engedheti meg egy sorozat sem, hogy egy egész első évad csak a beindulásról szóljon, mert azt amcsiban elkaszálják, mint a szél." - bocsi, de a szóban forgó sorozatot bizony nem kaszálták el amcsiban :)

    a történet pedig eljut valahova, hiszen egy - leginkább személyiségében - elnyomott, megkeseredett kémia tanár, akin többen átgázoltak már (lásd: a Gray Matter esete) az évad végére egy pszichopata, bomlott elméjű dílerrel készül üzletelni...ezzel kockáztatva mindent a családja érdekében.
    (a bekezdés többi részét pedig eltúloztad, nem is kicsit...éppen ez az a sorozat, ahol nincs szó 8-12-16 évadokról...5 évad alatt lezárták a történtet és kész)

    igen, ez jellemfejlődés. miért lenne visszafejlődés? igazából nem hiszem, hogy egyáltalán van olyan, hogy valaki jellemében "visszafelé" fejlődik (ezt szerintem gondold át)
    meg aztán...miért kellene a főhősnek pozitív hősnek lennie? ha valakinek a jelleme - az erkölcsi normák szerint - rossz irányba fejlődik, az attól még fejlődés.

    "nem kell elgondolkodnod rajta, nem kell értelmezned az üzenetet, semmit nem kell csinálnod, konkrétan megmondják a helyzetet és megmondják, hogy mit kell róla gondolnod."
    én nem éreztem még egyetlen film esetében sem, hogy megmondanák nekem, mit kell gondolnom az adott történetről, helyzetről, karakterről...mint már azt korábban írtam, egy értelmes nézőnek van egy bizonyos értékrendje. hogyha ebben az értékrendben egy történet megingatja, akkor a történet máris elérte a célját! ilyenkor elgondolkozik az ember, hogy vajon mi a helyes és mi nem. ez miért probléma?

    ez nem egyenlő azzal, hogy valakinek bemagyaráznak valamit és az onnantól ha fene fenét eszik is, azt fogja gondolni az adott helyzetről...

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz kisgyerek85 #9601 üzenetére

    szimpatikus nekem ez a színész, a Rockhajó című filmben szerintem nagyon jót alakított :D

    ismerem ezt a viccet, de ez a helpdesk-es poén hol volt elsütve? mi a sorozat címe?

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    sziasztok!

    jó régen voltam már ebben a topicban, kicsit el vagyok maradva sorozatok terén... (vizsgaidőszak)

    hétvégén daráltam le az AHS 3. évad utolsó részeit. hát hol is kezdjem....engem annyira ez most nem rúgott fejbe, mint az előző két évad befejezése. lehet, hogy csak azért érzem így, mert hülyén jött ki most ez a kis szünet.
    az utolsó két rész jól sikerült, de pl a 10-11 epizódok annyira nem kötöttek le...szóval eléggé hullámzó volt a vége, de összességében rossznak még így sem mondanám!

    Jessica Lange továbbra is hátborzongatóan jó színésznő, a történetek még mindig tele vannak csavarral (néha talán túl sok is volt most)
    a hangulat egyedi - a képi világ, a hangok sokszor igen furcsa érzéseket váltanak ki az emberből - belőlem legalábbis.

    én személy szerint nagyon várom a 4. évadot! :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz spammer #10433 üzenetére

    nekem az évad nagy része bejött egyébként. itt a vége felé kezdtek már nagyon összegabalyodni a szálak, de egy-kettőt meglepőn ügyesen sikerült végigvinnie a rendezőnek! :)

    aztán egyre több lett benne a mese, mindenki erős volt (olykor meg láma), a végére pedig mindenki supreme jelölté változott...innentől kezdett illúzióromboló lenni.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz B1T3 #10437 üzenetére

    Evan Peters (Tate/Kit/Kyle) véleményem szerint a legtehetségesebb színész a fiatalok között :) ugyanolyan jól játszik pszichopatát, mint szerelmes kisfiút. (mondjuk épp ezért csodálkoztam rajta, hogy ennyire háttérbe szorult ebben az évadban)
    btw az ő nevével remélem, sok alkotásban találkozni fogok még :)

    nekem sem tetszett Zoe karaktere...az első évadban a törékeny, érzelmileg instabil tinilány szerep egyenesen rá lett írva. ez a karakter az ő "szájából" kissé erőltetettnek tűnt. nem tartom olyan fajta lánynak, aki ennyire erős tudna lenne (testileg, lelkileg) és ennek az évadnak épphogy nem arról kellett volna szólnia, hogy a három legvalószínűtlenebb csajszi viszi a bankot a legvégén...szerintem itt is ugyanúgy kellett volna egy fricska. hogy azt érezze a néző: "nincs hepiend" (ez ugye eddig mindig megvolt)

    SPOILER
    ehelyett Fiona végső nagy terve "befuccsol"...ohh pedig mekkora befejezés lett volna, ha elvágja torkát a saját lányának, hogy ezzel váljon újra "legfőbb" boszorkánnyá! de...sajnos most mindenkiben, így Fionában is megszólalta kisangyal....hát feláldozta magát....a célegyenesben... hmmm hmmm :/

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz #54715584 #10450 üzenetére

    ne bántsuk szegény Super Bowl-t :P amúgy is csak egyszer van egy évben, mint a Karácsony ;]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz gyuromoj #10462 üzenetére

    basszus pedig az alap történet nekem még tetszene is...

    én őszintén szólva név alapján nem tudtam beazonosítani az elhunyt színészt, fél füllel hallottam, hogy mi történt, aztán amikor rákerestem, kiről is van szó.. .

    nem akarom azt állítani, hogy nagy kedvencem, hiszen alig pár filmben láttam. azt viszont tudom, hogy nagyon tetszett a játéka.
    ugyanolyan jól játszott érzelmes szerepet a Magnólia című filmben, mint ahogy vagány lemezlovast a Rockhajó-ban.

    (mintha láttam volna negatív mellékszerepben is.... az azt hiszem, nem hozzá illett)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    félig meddig ide is tartozik:

    KICKSTARTER - Blue Mountain State: The Movie

    nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de ez elég jónak ígérkezik :D

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Új hozzászólás Aktív témák