Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adster

    tag

    válasz nincsisbéla #6199 üzenetére

    Sajnos a sörök királynője még nem volt meg, addig is ilyenekkel melegítek rá: :DDD

    Port Brewing Mongo IPA (8,5%): Fénysebességgel fejlődő és elmúlni nem akaró, meseszerű habbal érkezik a pohárba egy hasonlóan elképesztő illatrengeteget szabadítva fel a levegőben. Becsukott szemmel, csak az orrunkra hagyatkozva egészen más helyszínen találjuk magunkat: egy gyógynövényes réttel szegélyezett fenyőerdő közepén járunk, ahol az összképet fakitermelés rontja, a levegőben legalábbis frissen hullott forgács illata száll. Ezt a hangulatot egy darabig tovább élteti íze is, mely a hatást fokozandó csonthéjas trópusi gyümölcsök aromájával egészíti ki a képet és a megszokottnál kissé tovább időzhetünk ebben az idilli közegben, mígnem a komló egyszer csak szétrobban a szánkban és megvadítja az ízvilágot. Ez a folyamat minden egyes kortynál lezajlik és az utolsó mozzanat minden alkalommal ugyanakkorát szól. Igazi amerikai nagyágyú.

    Brewdog 5 a.m. Saint (5,0%): Pompázatos és nem mindennapi színben, sötét borostyán árnyalatban tündöklő főzet fakéreg, akác és gyanta, valamint fűszeres komló illatjegyeivel. Meghatározhatatlanul sokrétű ízvilága a komló markáns nyomvonala mentén halad, mely érezhetően összetett és dús, a gyümölcsös vonulat helyett azonban leginkább fás, kissé mogyorós színezetű. Szokatlan és rendkívül különleges ízvilággal rendelkező darab.

    Left Hand Milk Stout (5,2%): Villámgyorsan eltűnő habja alól édesen pörkölt, sűrített tejes aroma száll fel, mely egy kissé savanykás és karamelles, telt, malátás ízben folytatódik, a prímet azonban a stoutokra egyébként is jellemző, frissen fejt, mosdatlan tehéntejes aroma viszi, mely ebben az esetben magától értetődőnek tűnik.

    Samuel Smith's Nut Brown Ale (5,0%): Színe az elnevezése alapján nem okoz túlzottan nagy meglepetést, mogyoróbarna testére vastag habpaplan kerül. Illata némiképp visszafogott, akárcsak az íze, mely eleinte kissé fehérbor-szerű zamatokkal indít, majd előkerülnek az enyhén pörkölt, malátás jegyek is, valamint szinte önkéntelenül is mogyoró, dió aromáit véljük felfedezni benne, a címke által sugallt mandula megjelenéséhez azonban talán kissé nagyobb képzelőerő szükségeltetik. Egy nem túl harsány, viszont mindenképpen hangulatos és kellemes ízvilágú ale.

    Brewdog Hardcore IPA (9,2%): Sötét borostyán színe és bézs színű habja van, illata pedig még IPA viszonylatban mérve is lehengerlő. A komlótobozos, gyantás karakter egyfajta mézes, borókás jelleggel párosul, mindez rendkívüli teltséggel. Az ízei mélyek, szélesek és súlyosak, szétterjedő, szirupos állagú teste egy komlóból készült süteményhez szolgál desszertöntetként. Ezek az ízjegyek aztán meglehetősen hosszan nyúlnak el, mielőtt a komló támadásba lendülne. Ez azonban a legkevésbé sem villámcsapásként éri ízlelőbimbóinkat, az előzmények szépen megágyaznak a bekövetkező ízhatásnak. Fantasztikus darab.

    Mikkeller Beer Geek Breakfast (7,5%): Olajos, sűrű, koromfekete színű főzet, melyen egy sötét, bézs színű hab terpeszkedik. Nagyszerű aromái kétséget sem hagynak afelől, hogy egy nem mindennapi főzettel van dolgunk, bár sör mivolta felől éppenséggel nem az illata fog meggyőzni minket. A pörkölt gabonás alapok és az étcsokoládés, kakaóbabos aromák versenyeznek egy mindent lehengerlő, tejcukros, kávés illatáradattal, melyeknek egyenes következménye a szépen felépített, intenzív, de nem eltúlzott, élményszámba menő ízhatás. Nem lévén nagy kávéfogyasztó, csak sejteni vélem, hogy az egyik legfinomabb kávé és egy tökéletes stout házasságának lehetünk tanúi kóstolása során.

    http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

  • looser

    addikt

    válasz nincsisbéla #6199 üzenetére

    Eddig még sajnos nem ittam, de itten van más hasonló kaliberű nedvekről szó :-)

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

  • NoLF

    addikt

    válasz nincsisbéla #6202 üzenetére

    Hulladek.

    The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

  • looser

    addikt

    válasz nincsisbéla #6202 üzenetére

    250 Ft-ért már van eredeti cseh Staropramen vagy Pisner Urquell. Szerintem válaszd azt, bár az 'csak' 5% körüli alkoholtartalmú, szóval nem üti a Tescós sört :-)
    Egy próbát mindenesetre lehet, hogy megér, hátha valami nagy név licenszét vették meg és esetleg valami belga apátságit töltöttek a kék-piros-fehér dobozba...

    adster: HC IPA nagy kedvenc a skót tesóktól, őrülten jó darab, nekem az eddigi kedvenc ipa :-)

    Latency: sokan már esetleg az ár alapján elítélik, de én továbbmentem és a ratebeer link alapján tettem ezt :-)
    Ettől függetlenül szívesen megkósolnám, lehet, hogy sznobságból húzták le, akárcsak a tescós bivalyt.

    [ Szerkesztve ]

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

  • adster

    tag

    válasz nincsisbéla #6458 üzenetére

    Attól függ, milyet szeretnél. A márkanévvel ellátottak beszerzése több helyről is történhet, az is attól függ, milyen típusú sört szeretnél fogyasztani belőlük. Belga darabok vannak például itt, vegyesen vannak itt is, de egyszerűbb sörivó korsók, poharak (márkajelzés nélküliek) szerintem Tescoban, Sparban éppúgy fellelhetőek.

    http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

  • adster

    tag

    válasz nincsisbéla #6460 üzenetére

    Jah, hát azokat akkor szerintem érdemes végigkérdezgetni a sörözőkben, hátha díjazni fogják, hogy nem lenyúlod, hanem érdeklődsz... :DDD

    http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

  • NoLF

    addikt

    válasz nincsisbéla #6460 üzenetére

    ha értelmes helyeken jársz akkor érdemes megkérdezni a tulajokat, ugyanis ők a poharakat ingyen kapják a szerződött sörforgalmazótól, tehát a helynek lényegében mindegy, hogy összetörik, ellopják, vagy elkéri valaki (akár nyilván jelképes összeget el is kérhetnek érte, nyilván "jogtalanul")

    az elmúlt egy hét megint kicsit ferdére sikeredett, sajnálom, de a butcombe bitterről csak ennyi maradt meg, meg hogy gyorsan fogy, mert finom :D

    The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Új hozzászólás Aktív témák