Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz perempe #20543 üzenetére

    Azokat a kraftokat nem sok valasztja el egy nagyuzemitol izvilagban. Probalj BYM-et peldaul, lehet az mar izleni fog.

    [ Szerkesztve ]

  • proci985

    MODERÁTOR

    válasz perempe #20543 üzenetére

    ja egyebkent a legolcsobb 1 eur korul mozog itt svedeknel, de vallalhato nagyuzemi inkabb ilyen 1.5-2 eur, szoval itt az adok miatt annyira kicsi a kulonbseg, hogy mi nekialltunk kiserletezni. marmint oke, ott van a 2 euros Bredwog punk, wow. oke, Oppigårds, ez is jo. oke, Nils Oskar (gyak oket szoktak az elso sved crafkent emlegetni), szinten jo. Poppels, Dugges, Ocean, Electric Nurse ezek is. hm, van picit dragabb, mi ez a harom euros 8.5%os cucc a fekete-feher hullamokkal, van annyival jobb? diakkent azert eleg ar-erzekenyek voltunk... es sajnos az egyertelmu velemenyunk az volt, hogy az Omnipollo Nebuchadnezzar megerte az arat.

    egyebkent a Brewdognak is koszonet. anno volt egy negyes csomag 10 euroert, Dead Pony Club (saison west coast IPA) / Jackhammer (komlotultengeses west coast DIPA) / Libertine (picit edesebb cascadian IPA) / cocoa psycho (russian imperial stout). namost mind a negy sor jo volt kulon-kulon is, egyutt viszont remekul demonstraltak, hogy mi az amiert erdemes craftot venni.

    nekem a cocoa psycho volt az elso imerial stoutom es teljesen ledobbentem, hogy mennyire mas volt mint minden amit en sorkent ismertem, es mennyire jo volt, pedig itt benne van, hogy majdnem 20 eve ittam eloszor belga apatsagi quadot a kek Chimay kepeben. a dead pony club megmutatta, hogy lehet jo <4%os IPAt fozni. a Libertine es a JackHammer pedig akkoriban megmutatta, hogy DIPAn belul is mekkora kulonbsegek vannak.

    mas kerdes, hogy egy ilyen eleg arra, hogy az ember helyen tudja kezelni, amikor Budapesten a 20 csapos craft barban a vizizu 6%os "DIPA"t 3-4 euroert adjak, es akkor az meg az egyik vallalhatobb cucc volt csapon. ennek persze sok-sok eve mar.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák