Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz kökény #20295 üzenetére

    Csalodni fogsz ennyi penzert szerintem. 1-2 doboznal tobbet nem vennek.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz kökény #20295 üzenetére

    (ha a ti alatt engem is ertesz)

    a listarol en nulla sort ittam.

    viszont volt egy periodus, amikor hetrol hetre furodtem be a rosszabbnal rosszabb ar/ertek aranyu sorokkel. amikor igy az ember egy beszerzesbol a harmadik 10+ euros, tokatlagos (alatti) sort issza akkor elgondolkodik. ertsd elment mondjuk 60 euro egy csomag beszerzesre, es 10 euronyi punk ipa minosegben teljesen mas lett volna.

    azota nekem beszerzesi szabalyaim vannak:
    - barmi 20 euro / 0,33 folott minimum untappd ~4.4-4.5 olyan fozdetol ami tudom, hogy nem a hype es a beszerezhetetlensege miatt lesz jo. egy 3F Homage vagy Bio Framboos er annyit, egy Lervig Paragon vagy egy La Trappe BA szinten, az Lost Abbey Agave Mariaja vagy a Brewdog Tokyo* hasonloan. max egy uveg, mert mivan ha a csapra vert varians az X fozdefeszten meg jo volt, de rossz a minosegellenorzes. jellemzoen 3F, Brewdog es BA apatsagi vonalon szoktam ezekbol ujbol venni, de nagyon ritkan.
    - barmi 10 euro / 0,33 folott minimum untappd ~4.2-4.3, sulyozva korabbi tapasztalatokkal a stilussal, a fozdevel es adott esetben az osszetevokkel. egy uveg.
    - barmi 6 euro / 0,33 + 4.3-4.4 folott vakon mar berendelheto tobb uveggel. ez kb a "Founders KBS / CBS uj evad"
    - barmi 5-6 euro / 0,33 4.0-4.1 jellemzoen jo, stilustol fuggoen jellemzoen van jobb vetel.
    - barmi 3-4 euro / 0,33 3,7-4,0 korul meg vallalhato, de itt mar eleg nagy szoras van. apatsagi quadbol ezek jellemzoen remek vetelek (csak minden sarkon elerhetoek), kisuzemi ipabol ez a dupla aron lefoztuk a Punk IPAt, csak sokkal gyengebben.
    - 3.6 alatt tisztaban vagyok, hogy lutri, es benne van, hogy lyukra futok. 10+ euros sorert akkor se adok ennyi, ha konkretan a jelenlegi legforrobb fozde kopi luwak BBAjarol van szo.

    kivetelek vannak, pl a Gouden Carolus Keizer Blauwja szvsz a legjobb apatsagi quad a nem BA mezonyben 4.1es untappdal (a Westvleteren elerhetetlenebb, de nem jobb szvsz), vagy ott az Avery Rumpkinja ami hatalmas elmeny volt a 4.1 koruli untappdal 15 euro koruli uvegaron. vagy ott a Brooklyn Black Opsa 20 eur korul, ami legalabb olyan megoszto, mint amilyen eszmeleltlenul jo (pezsgoelesztos imperial stout).

    40 euros aron azert boven lehet olyan sort kapni, ami biztosan elmeny lesz. tenyleg nezzetek untappdot, 40 eur / 0,47es aron kb a vilagot kene megvaltani azoknak a soroknek, a 100 euros cucc meg az a kategoria, amennyibol en feltankoltam oude geuzekbol meg obskurus trapista fozdek cuccaibol tavaly es meg mindig van egy uveg 3F Homage a packbol.

    marmint igy ne vicceljunk mar, 100 eur / uvegert kifejezetten jo 18-21 eves single malt whiskeyk (vagy blendek mint a Laphroaig Lore vagy a Nikka Yamazaki) mennek, meg kb abban az arban mar tenyleg, nagyon jo champagneokat lehet kapni.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák