Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz jsk #15011 üzenetére

    Na majd szamolj be :) A Dog nekem eddig az egyetlen sor amire megadtam az 5.0-t Untappd-en, egyszeruen nem tudtam belekotni. Mondjuk nem tudom a dobozos mennyiben fog kulonbozni a csapolttol.

    A sour-okat nemreg volt szerencsem behatobban tanulmanyozni. A Brewdog Crooked Stave showcase-t tartott, ez az uveg is onnan van meg. Kiprobaltam ~10 sort toluk (es korabban mas fozdektol) es a tapasztalataim a kovetkezok, tobbfele osszehasonlitas alapjan:

    1. Erleles hatvanyozottan fontos. Ugy tunik, hogy ez a tipus uvegben 2-3 evvel a keszites utan van a csucson, vagyis jelenleg a 2015/16-os kiadasokat kell keresni. Kiegyensulyozott lesz, a gyumolcs elorebb jon, sav megidomul. Elegans, kerek italla valik a frissekhez hasonlitva. Kulonben tul nyers, savas, kulonosebb melyseg nelkul es kvazi mindegy milyen gyumolcs megy bele, ugyanis alig lehet erezni a kulonbseget, mert nem fejlodik ki az izvilag.

    2. Kell neki a hordo. Ugy tudnam jellemezni, hogy kell a harmadik kerek a sav es a gyumolcs melle, ez pedig az enyhe fahordos aroma. Erettebbe teszi az italt, gyumolcsre is rasegit.

    Osszefoglalva, szerintem a sour/wild meg nincsen kiismerve sem a gyartok, sem a fogyasztok altal igazan. En a nem hordos es erlelt verziokat nagyon felkesznek erzem. A fentebb leirtak is azt sugalljak, hogy ez egy eredendoen dragabb iranyvonal, ha a legjobbat akarja kihozni belole az ember. A problema, hogy nem mindenki szeretne/kepes £15-30-at kolteni egy uveg sorre, ezert a gyengebb verziok is piacon fognak maradni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák