Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyren

    aktív tag

    válasz phallos #2668 üzenetére

    Sajna nem megy. Az a helyzet, hogy elvittem szervízbe a gépet, ahol szétszedték és összerakták. Nem tudom, hogy ennek a következménye-e, de azóta nincs ethernet vezérlőm az eszközök között, csak egy ismeretlen USB eszköz, amit leginkáb USB HUB-nak akarna talán látni. Még az Everest sem tudja, hogy mi az. A szervízben szoftveresen nem piszkálták és semmi kedvem újratelepíteni, hogy megnézzem, hogy szoftveres probléma-e. Bárminemű ötlet?

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz ro_bert17 #2677 üzenetére

    Mivel már nem garanciális a gép (2,5 éves), ezért bevittem a PC Szervízbe. Itt tudtak hozzá alkatrészt szerezni (csapágyas lett a ventillátorja).
    Megpróbálom a HelpDesket, kösz. Bár már szerintem mindent próbáltam. Egyedül a teljes rendzser újratelepítése van hátra, de mostanában arra ne lesz időm.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz Brawn1 #2693 üzenetére

    Hello!

    RE: Brawn1 (#2693)
    Nem nagyon értek a DVD íráshoz, de tudtommal nem nagyon lehet belenyúlni a folyamatba. Értsd: Ha NERO-t használsz (vagy bármi nem naggggyon gagyi programot), normális sebességen írsz, jó az íród, jó a lemezed, akkor nem lehet gond. Felesleges ezen ennyire bepöccenni, mert nem segít. Mivel 2x-es sebesség mellett sem jó, és ugyanazt a filmet ki tudtad írni egy másik íróval ugyanolyan DVD-re hibátlanul, akkor valami gond lehet a gépeddel vagy az íróddal. Amit tudsz csinálni szoftverese: A teljes gép újrarakása, illetve a dvd író firmwarejéne frissítése.
    Amúgy nagyon furcsa probléma... Úgymondván túl szofisztikált...

    RE: (#2691) imuthesz
    Már megbocsáss, de ez "fura" kérdés. Szinte minden a működés körülményeitől függ. Ha egy pormentes irodába leteszel egy új gépet, bebootolsz vele és a képernyővédőt futtatod, akkor szerintem tovább fog élni mint mi. Ha sokat cipeled, koszos környezetben használod, ütöd-vágod, akkor rohamosan fogy az élettartam. A futásteljesítmény elsősorban a mozgó alkatrészeknél számít: winchester, hűtőventillátor, DVD-író, billentyűzet. Illetve az akksinál. A többi nem azért fog elromlani, mert sokat megy a gép. Normál használat (nincs nagy por, és nem dobják le a gépet napi 3szor) mellett a mozgó alkatrészek 2-3 év alatt nem kopnak el és az akksi is kibír ennyit. De minden gép egyedi.

    [ Szerkesztve ]

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz scafusia #3269 üzenetére

    Hello!

    Nekem is ilyen baja volt. Nem tudom, hogy neked milyen zúgás jön belőle, de van egy erős gyanúm, hogy valószínűleg csapágyas lett a ventillátor. A működését nem tudom mennyire befolyásolhatja, nekem vagy fél-egy évig ment úgy, hogy néha elkezdett zúgni, de a vége felé már egyre gyakrabban. A legrosszabb esetben megszorul a venti és akkor baj van, de nem tudom, hogy ennek mekkora az esélye.
    Nekem egy szervízben csinálták meg. A noti nagyon szemét módon van összerakva, ezért a ventillátor cseréje 5 órájába tellett a srácnak. Szóval otthon megpróbálni csak megfelelő előképzettség/gyakorlat esetén ajánlanám. Néhol elég komplikált rögzítési módok vannak benne. Mondjuk, ha van youtube segédlet, akkor az könnyíthet a dolgon.
    Azt nem tudom, hogy a ventillátort lehet-e javítani.
    Remélem tudtam segíteni.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz earny #4900 üzenetére

    Lehet, hogy mégse kapcsolt ki. Néha velem megesett, hogy rámentem a kikapcsolásra és vártam, de még azelőtt lecsuktam a gépet, hogy minden lámpa elaludt volna. Ennek az lett az eredménye, hogy nem kapcsolt ki, hanem az utolsó pillanatban "sleep" módba ment át. Ugyanakkor be van neki állítva, hogy néhány óra alvásban töltött idő után menjen át hibernálásba. Ilyenkor beindul a gép és hibernálja magát. Kivéve, ha valami beakad neki és belefagy a hibernálásba.
    Talán ez történhetett veled is. De ez csak egy tipp.

    Amúgy nemtom, hogy a zötyögés mennyit árt a winyónak, de jót biztos nem tesz neki. Ugyanakkor, ha valaki úgy tervezi, hogy évente (max kétévente) úgyis vesz új gépet, akkor kb mindegy... És azért mondjuk meg, hogy egy számítógépet azért vesz az ember, hogy használja és nem azért, hogy babusgassa, egyszer úgyis elromlik és le kell cserélni...
    Szintén csak egy vélemény

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nagy lelkesedésemben írok, mert most láttam, hogy kijött a Sony Vaio SB széria és itthon is lehet kapni. Nem olcsó, de azért még éppen emberi ára van.
    Specifikációját nézve nagyon-nagyon jó a gép és a design is tetszik. Bár kérdéses, hogy a hűtést hogyan oldhatják meg, mert szellőzőnyílást csak az alján láttam. Ilyen kompakt kialakításnál ez nem tudom, hogy mennyire előnyös.
    Esetleg valakinek tapasztalata van a géppel?

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

Új hozzászólás Aktív témák