Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    veterán

    válasz krmcz #18390 üzenetére

    Szerintem a Sony 24-105/4 G egy szerethető obi, nagy átfogás, teljesen nyitottan is használható...
    Nagyon jó egyobjektíves szettnek, kirándulásokra, családra nyaralásra, mert jó az átfogás és F4-en is használható. Kiszolgálja a 42 MPx-et is. AF-je is jó. Van OSS is, ami a televégén kifejezetten előny. Képileg is rendben van. Ugye nem egy fix-szel egyenértékű képileg sem és fényerőben sem de rendben van. Szerintem nagyon jó kiegészítője lehet azoknak, akik fix-ekkel "bajlódnak".
    Fórumokon és teszteken is sok jót írnak róla. Persze azért vannak negatív kritikák is....
    Kb azoknak csalódás, akik eladják a fix-eiket, hogy ez majd kiváltja. Ez azért ki nem váltja. De nagyon jól kiegészítheti.... Vagyis fordítva. 1, 2, 3, személyes preferenciák alapján jól kiválasztott fix-et hozzá rakva nagyon jó kis alap lencse lehet egy szettben.

    Ez az átfogású lencse szinte minden rendszeren létezik és talán minden rendszeren kiemelt minőségű is. Hát ez itt is megvan. Sikerült jól összehozni a Sony-nak. Mondjuk meg is kérik az árát...

    Sokáig gondolkodtam én is rajta de most már letettem róla.... Nagyon várom a Batis 40mm-est...
    Én sokkal inkább ezt venném mint a GM-et, de ugye én nem vagyok profi rendezvényfotós, főleg nem esküvőfotós. Én mind két zoom mellé vennék fix-et is, akkor meg számomra nagyobb előny a nagyobb átfogás, mint a nagyobb fényerő. Ráadásul a G lencse tömege és mérete is szimpatikusabb, jah hát és az árban is van különbség... Dehát ugye ezek egyéni ízlések...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák