Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz b.vr #16289 üzenetére

    Szóval mostanra már odáig terelted a témát, hogy "kimondottan portréfotózáshoz egy rendszert" akarunk összerakni. Ez a beszélgetés nem innen indult. :N Jöttél azzal, hogy Sony APS-C-n a "széles és UWA tartomány meg már kimondottan lyukas, ahogy a fényerős zoom-ok is", én elmondtam hogy milyen megoldásaink vannak, erre Te elegánsan skippelted a témát, mert a prekoncepciódba nem illett bele. Most pedig már a "Milyen gondok gyötörnek egy stúdiófotóst?" című napirendnél, meg ott tartunk, hogy a másik "az íróasztal mellől próbál fórumhuszárkodni". :N Nem tudom, észrevetted-e, ez nem egy offenzíva a keleti fronton, hanem egy fórum. ;)

  • rumos14

    nagyúr

    válasz b.vr #16289 üzenetére

    szerintem erre a hangnemre itt semmi szükség nincs, ha ez jön belőled, akkor kérlek, inkább ne írj. köszi :K átmentél személyeskedésbe, beszólogatsz, megmondod a tutit, hogy a másik mihez ért és mihez nem, hálisten Econ nem vette fel a kesztyűt :R

    amúgy ez a DOF ekvivalencia a fotós világ egyik legunalmasabb témája, sztem mindenki érti, miről van szó, az F1.8 az aps-c érzékelőn is F1.8, de ha már pont a portrézásról beszélünk, van értelme hozzáadni azt az 1 és 1/6 FÉ-t.

    nekem amúgy több barátom is használ Sony aps-c rendszeren 70-200/2.8 obit, igaz, nem MILC-en. sportfotózáshoz műfajtól függően kifejezetten jól jöhet az extra hossz.

    [ Szerkesztve ]

  • mikrofon

    veterán

    válasz b.vr #16289 üzenetére

    Te észre vetted, hogy a Sony topikban vagy?

    MFT-s létedre, győzködöd a Sony topikban a felhasználókat, hogy Fuji a király, mert van 56mm-es objektíve, ami ekv. pont 85mm... Vááóóó...
    Ez a hét poénja.....

    Jah meg arról is, hogy az ekv 75/2.7 obi milyen szar, de a Fuji aps-c 50-140/2.8 az milyen király, hogy van. Ez mennyi is ekv 75-210/4.2 Zseniális... Ezt az ostobaságot,. hogy egy ekv 75/2.7 rossz a portréra de egy 75-210/4.2 mégjó hogy van... Tudom te az Oly MFT 12-40/2.8-at is reklámozod portréra... Pedig az ekv. 24-80/5.6 ha a te logikádat követjük... Most akkor mi van?!
    Ezek után még te oktatsz ki embereket portrézásból... Hihetetlen....
    Inkább menj portrézni az ekv. 24-80/5.6 obival, és térítsd az embereket a milyen eszközt vegyek topikban.... Mint itt fárasztod a társaságot a .....

    Egyszerűen hihetetlen hogyan kevered ezt az ekvivalenciatémát. Mindig úgy, hogy saját sületlenségedet bizonygasd... Egyszer leírod, hogy mindent át kell váltani, máskor meg linkelsz egy cikket, ahol az van, hogy van amit át kell de van, ami minden rendszeren ugyan annyi, és ahhoz semmit nem kell váltani.
    Elég unalmas is vagy, mert a követkő az lenne, hogy milyen szar a látószög, és milyen jó az ekv. fókusztáv, amire majd belinkelsz, vagy csak hivatkozol egy cikkre, ahol minden obinál kiszámolják a látószöget, hogy valóban össze tudják hasonlítani az ekvivalenciával átszámolt objektíveket.... Ha már ennyire belemész mindig, akkor próbáld már értelmezni a cikkeket és megérteni, majd azután osztani az észt. Jah és mindezt a megfelelő topikban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák