Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Joshi #44833 üzenetére

    Én meg project cars-ozok, 55" TV-n, 1 méterről, de néha jol jönne a még nagyobb kijelző.
    És nagy ritkán a filmet is úgy nézem, hogy odahuzom a fotelt közvetlenül elé, és nem érzem, hogy túl széles lenne. Pedig beljebb vagyok az alant lévő táblázatban szereplő 2.1m-nel.
    Az, hogy mit látsz 1080 és 4k között, szerintem hagyjuk. Álló képek esetében, vagy nagyon lassú kamera mozgasnal meg talán, de ott is csak akkor, ha a 4k az tökéletes 4k. Mert gyors mozgások al bejön a kepletbe a filmben lévő motion blur, az LCD kijelző utanhuzasa,és már rögtön alig látsz különbséget a két felbontás között, még nagyítóval is.

    Icemad táblázatát viszont kapásból cafolnam. Ez mondjuk kicsit ellent mond az előbbi irasomnak.
    Centire ismertem, mennyire van a fejem a tv-tol. 3.7m Eszerint Ft"-on 720p-nel nem kellene jobb anyagot néznem? Marhaság. A 720 és az 1080 között igenis nagyon látható a különbség, ekkora távolságból is, pedig ez évek alatt romlott a szemem. (Valamikor még 40"-n is el tudtam olvasni a reklámok aljan lévő tájékoztató apróbetűs részt, most már 55"-n is csak nehezen :) )
    De e 720-1080 különbséget hamar eszreveszem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák