Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zizi123

    senior tag

    válasz normen82 #37285 üzenetére

    Rengeteg Arduino-s DIY megoldas van. Pl:
    https://youtu.be/juC-3imLoTQ

    Esetleg valaki hasznalt ilyet valaha?
    Nagyon kivancsi lennek, hogy tenyleg jo-e?

  • szzoo

    tag

    válasz normen82 #37285 üzenetére

    Phenom LED szalag szett 40 - 60" 55850B - háttérvilágítás tapasztalatok KD-65XD8577-el:
    A szett ára kb. 5000Ft. Nem akartam utánanézni a vezérlőegységeknek, a watt/méter fogyasztásnak, stb. Ezért választottam ilyen összecsomagolt készletet. Külön megvásárolva lehet olcsóbb is lenne, külföldről biztos.

    A készletben van: 4 db méretre vágott RGB led szalag, 3 összekötő kábel, 1 db USB kábel, a vezérlőegység és a távirányító.

    Nagyobb kijelzőre szánt nincs ebből a típusból. Pedig jó lenne. A videón látható, hogy a sarkoknál kisebb a fényerő. De számomra ez még nem zavaró.

    Felszereléskor probléma: a tv hátlapja túl sima ahhoz, hogy az alap ragasztó megfogja a szalagokat. 24-48 óra alatt leolvad, nyáron biztosan. Jó ha van otthon normális kétoldalú ragasztó. Az eredetire plusz rétegként fel kell ragasztani, az már fent marad. Szerintem más LED szalagnál is felléphet ez a probléma.

    Hogy szórtabb legyen a fény, a szalagokat kb. 5 centiméterrel bentebb kell helyezni a tv szélétől. Nekem ez ~9 centiméter lett, hogy a négy oldal azonos távolságra felragasztható legyen. Az alsót még nem raktam fel, majd ha a tv a falra kerül.

    A tv egyik USB portja sem képes a szett működtetésére. Néhány másodperc után a 1-2 alkalommal kialszik a fény, majd úgy is marad. A tv áramtalanításáig a port nem kap áramot. Régi telefon töltőjéről működtetem (850mA), ezzel már stabil. Csak rövidebb, vagy egyszínű LED szalagot ajánlanak bármely tvről közvetlenül működtetni.

    A videón szürke falat világítok meg, de azért jól látható a fehér kékes színe. Nagyon hideg fehérnek éppen nevezhető. Akit ez zavar, inkább vegyen egy meleg fehér szalagot, vagy olyan RGB-t, amin van külön fehér led. Így filmnézéskor használható lesz melegebb fehér árnyalat, ami ezzel a szettel nem. Nekem ez ennyit nem ért meg.

    Más színek rendben vannak (összesen: 15+fehér szín van), fényerő állítható, van program átmenetes effekttel, persze be- és kikapcsolható az egész.

    A távirányító nagyon olcsó anyagokból készült. Én azzal kezdtem, hogy a felső "védőfóliát" levettem róla. Hát ilyen nincs, az maga a laminálást szolgáló bevonat, ami alatt csak papír van. Hamar rá lehet jönni, mert a márkajelzés is jön vele. Visszaragasztottam. Azért szét nem esik, jól használható. A távirányító vevőjét (ir receiver) nem kell a tv alá belógatni, de ki kell tapasztalni hogy veszi a jelet.

    Az összerakás óta az elmúlt több mint fél évben nem vettem észre problémát. Kezdeti hibái ellenére nem nyűg, sőt. Kényelmes használni és hasznos. A konkrét típust nem kimondottan ajánlom a leírt hibák miatt, de csak mert lehet van jobb és olcsóbb.

    (#37287) Zizi123
    Ez látványos, cserébe egy számítógépen át kell vinni mindent.

Új hozzászólás Aktív témák