Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz Varoz #25 üzenetére

    Egy 4 napja piacon lévő platform esetében tapasztalatokról még elég merész beszélni. A linkelt overclock.net fórumra alapozva egyelőre az kezd kirajzolódni, hogy a Biostar elég jó lett (egyelőre a GT7 az ottani topik csúcstartója tuningban).

    Az összes gyártó viszonylatában inkább az első frissítések után lesz értelme véleményt alkotni. Egyik sem kiforrott, mindegyik típusnál vannak memória gondok.

    (#26) GalaxyNote: Az eddig látottak alapján ahhoz nagy szerencse kell majd, hogy meglegyen vele a specifikációkban jelzett órajel. Az eddigi tulajoknál eléggé kijön az AMD ajánlása.

    (#27) Fred23: A K4 szerintem még így is kissé túlárazott ahoz képest, hogy LGA1051-en mit kap az ember 40k körül.

    (#28) headhunter: Szvsz ez amiatt lehet, hogy AsRock-ból (vagy minimum a HEDT variánsokból) egyelőre nagyon kevés van piacon. Raktáron ÉN még nem láttam sehol. Nem kizárt, hogy ők most az ázsiai régióra koncentrálnak.

    Elméletileg 86k körül Fatal1ty Professional-nek és a Hero-nak kéne tanyáznia, míg 100k körül a Titanium-nak. A Taichi elvileg a GT7 és a Pro Carbon közé kéne, hogy érkezzen árban, ami olyan 60k környéke.

  • tkesy

    őstag

    válasz Varoz #32 üzenetére

    Ha Intel vonalon nézzük (s1151) akkor csakis Asus jöhet szóba mivel mindenki azt vesz, így van legjobban kitesztelve és ahhoz kapsz legtöbb segítséget a fórumban. Esetleg Asrock meg ami szóba jöhet, de a Skylake és topikban van 1-1 Giga /Msi tulaj, Asrock ból van kb 3-4 ezen kívül mindenki más kb 3 fajta Asus-al nyomja...

    Amúgy nekem a Giga jön be legjobban, de mostmár kicsit félek, nem szeretnék mégegyszer úgy járni mint a z170 esetében... Így valszeg valami Asus lesz, amim utoljára s478 nál volt, azóta egy DFI-t leszámitva csak Gigabyte -OM volt...

    [ Szerkesztve ]

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

  • Depression

    veterán

    válasz Varoz #38 üzenetére

    Az Abit-ot nekem senki ne merje felhozni, mert szembekö...
    Hál Istennek már nem létezik... de nem is véletlenül.
    A havi fizetésemet adtam ki rá, miközben semmire sem volt képes, amit ígért.

    [ Szerkesztve ]

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Depression

    veterán

    válasz Varoz #40 üzenetére

    Ez van, nem szabad pH! jómunkásember alatti eladónak hinni!
    Megvettem az újságos ajánlások alapján az fx5200-at, abit alaplapot, és tesztrek alapján az athlon xp-t. Ebből csak a proci ért valamit, 3 hónapra rá az alaplap és az nv is a béka segge alatt volt.

    [ Szerkesztve ]

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • leviske

    veterán

    válasz Varoz #32 üzenetére

    Akkor elnézést. Pusztán az AMD-s oldalra koncentrálva egyenletes minőséget az ASUS szállított FM2+ és AM3+ alatt. Az AsRock AM3+ alá állítólag elég gyalázat volt, de FM2+ esetén nem volt rossz hírük. A Gigabyte revíziófüggően volt, hogy nagyon betalált AM3+ alatt, FM2+ esetén sem voltak rosszak. Az MSI AM3+-on már szinte csak hallomás szintjén volt jelen, viszont FM2+ foglalatnál SZERINTEM elég sokak szívébe belopták magukat a G45-el, mint sokáig egyetlen vállalható OC-orientált lappal.

    Az egyetlen negatívum (de ez inkább amolyan Vér Pistis negatívum), hogy még mindig egy generációval régebbi Military Class alkatrészeket pakolnak az AMD lapokra, mint amik az Inteleken vannak. Bár aztán lehet, hogy ez valami AMD-s megkötöttségre vezethető vissza.

    (#31) zzola: Erre senki nem is kér. Ha pl meghallgatod Oliverdáék beszélgetését, azt a konklúziót vonják le, hogy érdemes várni egy kicsit, míg kitisztul a helyzet.

    Az már csak magánvélemény (és önismétlés :DDD ), hogy egyes alaplapok durván túl vannak árazva az LGA1151 konkurenseikhez képest. Az X370 Titanium pl azonos áron köszönő viszonyban sincs a Z270-es társával, de a Crosshair is megférne valahol a Maximus VIII Hero ára körül.

    Szóval sietni nem kell sehova. Pláne, ha Skylake-ed van.

    (#43) Marcikapap: Itt már akad Ryzen tulaj, igen. Bár hogy az alaza-ról rendelte-e azt nem tudom.

    Amennyiben magának az alaza-nak a megbízhatósága a kérdés, akkor érdemes valami általánosabb topikban feldobni. Nagyobb az esélye, hogy lesz tapasztalat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák