Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz erahurka #920 üzenetére

    Mert hajlamos vagyok a képre koncentrálni. Szóval először végignézem, ahogy a két főhősnő riposztozik egymással, közben mindenféle pofákat vágnak. Aztán a jelenet végén konstatálom, hogy lila gőzöm sincs, hogy mit jelent az az angol kifejezés, ami körül az egész párbeszéd forgott, meg a szlengnek hangzó kifejezésekről is csak sejtéseim vannak. Szóval jön a visszatekerés (ami felvételnél villámgyors, streamingnél viszont erősen darabos), és a jelenet második megtekintése végigolvasása.

    Mivel elkövettem azt a baklövést, hogy elkezdtem egy feliratos sorozatot nézni, néha már sikerül elsőre a feliratra koncentrálni, persze a visszatekerés ilyenkor sem marad el, csak ilyenkor a képi tartalom fogyasztása történik másodjára.

    Nyilván nem minden tartalomnál kell tekergetni, pl. az A hercegnő c. opusz tökéletesen élvezhető volt felirattal is akkor is élvezhetetlen lett volna, ha nem feliratos. De valamiért kevésbé kedvelem az ilyen tartalmakat.

    Természetesen nem vitatom, hogy vannak nálam profibbak, akik képesek egyik szemükkel a feliratra, a másikkal a beszélőre fókuszálni, de ez nekem nem megy. :B

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák