Új hozzászólás Aktív témák

  • falco1

    tag

    válasz Flashget #679 üzenetére

    Szia!
    Nézd, én kétségek nélkül elhiszem ezt neked, de a helyzet az, hogy ez véletlen egybeesés.
    De akkor rákérdeznék: mégis mire használja a serviio az ffdshow-t, és miért ne működne nélküle ?
    Abban remélem egyetértünk, hogy ha nincs transzkódolás, akkor semmiféle szerepe nem lehet. Ha pl. az eszközöd támogatja az M2TS konténert és az MPEG2 -t natív módon, akkor azt egyből le tudja játszani az eszköz, nem kell hozzá más csak a stream egy az egyben átadása. Transzkódoláskor ellenben kell, akkor viszont ez történik:
    process explorer - serviio transzkódolás:

    Vagyis a serviio az ffmpeg-et hívja direkt módon a kódoláshoz.
    Kérem a cáfolatot érvekkel alátámasztani.

    Szerintem az sem utolsó érv, hogy a serviio dokumentációjában is az általam leírt verzió szerepel, és sehol sincs említve windows esetében az ffdshow, vagy bármely kodek pakk.
    http://serviio.org/component/content/article/10-uncategorised/5-getting-started

    Hidd el, tudom hogy működik a windows natív windows technológiákat (Directshow, Windows Media Foundation) használó programok esetében jómagam is foglalkozom programozással.
    A Desktop Movie az én programom
    Review
    Download

    A serviio hidd el, nem használ ilyet. Az viszont igaz, hogy az ffdshow is használ ffmpeg-et, de nem fordítva ! Az ffmpeg-nek pont az a lényege, hogy multiplatform és nem használ platformfüggő kodekeket.

    Szerintem csak úgy teszt gyanánt ideiglenesen nevezd át az ffdshow könyvtáradat (így nem kell letelepíteni, és később visszanevezheted) és nézd meg, hogy a serviio-t érdekli-e, hogy az ffdshow fájljai nem elérhetők. Elárulom: nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák