Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • voyi

    aktív tag

    Üdv!

    Van egy Sandisk Ultra 64 gb micro sdxc kártyám,amit a telefonomban használok. Ha másolok rá adatot laptopomról usb kábelen keresztül, szokatlanul lassan másolja fel: 1 gb-nyi adatot közel fél(!!!) óra alatt. Mp3nál is ugyanez a helyzet, majd mikor leakarom a telefonomban játszani, hibaüzenetet ír ki,hogy nem tudja olvasni a fájlt. Gondoltam, leválasztom, majd újracsatolom a telefonomban a kártyát,erre az mp3 amit megpróbáltam lejátszani rajta , mind eltünt nyomtalanul törlődött.

    Mik okozhatják az egészet?
    Esetleg elképzelhető,hogy rosszul van formatálva a microsd kártya? ExFAT fájlrendszerben történő formázásnál mekkora méretet érdemes beállítani lemezfoglalási egységnek?

    Aláírás

  • voyi

    aktív tag

    válasz Aurig@ #388 üzenetére

    Most másolok éppen,ott 3-3,5 percet ír ki hátralevő időre,és 4,4-4,5 mb/s-al másol 266 db fájlt. Ez összesen ugyanaz az 1 gb-nyi adat,amit usb-vel több időt írt ki.

    Másolás megtörtént,sd kártyaolvasót kivettem,majd újra visszatettem,majd csináltam egy ellenőrzést,máris talált hibát rajta a windows :Y

    Történt olyan is,hogy amit a telefonom kamerája mentett le fényképet a microsd kártyára, csak a kép készítését követően rögtön még megtudtam nézni,de 1-2 órával utána mikor újra megakartam nézni a fényképeket, olvashatatlanná váltak azok a jpeg fájlok, noha méretben stimmeltek. Aztán meg sdkártya leválasztás majd újracsatolás után törlődtek is.

    [ Szerkesztve ]

    Aláírás

  • voyi

    aktív tag

    válasz PHM #390 üzenetére

    Már megtörtént, kb 8 gb-nyi adatot tudott csak írni,mert aztán nullára lement az írási sebesség.
    ebből a 8 gb adatból 4,1 gb data lost, 3,9 gb corrupted:

    Warning: Only 8221 of 63990 MByte tested.
    The media is likely to be defective.
    3.8 GByte OK (8035583 sectors)
    4.1 GByte DATA LOST (8801025 sectors)
    Details:212.2 MByte overwritten (434624 sectors)
    0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
    3.9 GByte corrupted (8366401 sectors)
    212.2 MByte aliased memory (434624 sectors)
    First error at offset: 0x00000000e849fe00
    Expected: 0x00000000e849fe00
    Found: 0x00000001f5280000
    H2testw version 1.3
    Reading speed: 6.04 MByte/s
    H2testw v1.4

    Szóval kifogtam egy fake cuccot,és nyitottam is case-t az ebayen.

    Aláírás

Új hozzászólás Aktív témák