Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freex

    csendes tag

    Hi!

    Van 1 ''király'' Kingston 512MB-os SD kártyám, ami lehet, hogy csak volt és ezek után már nem is király.
    Szóval eddig tök jól müködött, igaz valamiért csak néhány 10kB/sec sebességgel tudtam másolni rá pc-s kártyaolvasóval. Ma pakoltam fel rá file-okat, igen elcsodálkoztam, hogy az eddigi 60-90kB/sec hely 1.3-1.4MB/sec sebességgel tolta. Az örömöm csak pár percig tartott, amikor beraktam a pda-ba, amellyel eddig kifogástalanul müködött. Pda mondja behelyezéskor: ''Storage Card: Do you want to try to format this storage card to make it readable? This will permanently delete any files on the card''. Mondom dehogyis. Erre nem olvassa, nem is látja. Pc-be vissza, hát ez sem olvassa. Ok, akkor gyerünk format. Pda-ba ismét, most már Yes, format. Erre pda mondja: ''Storage Card: This storage card could not be formatted. Try reinserting the card, or using a different one''. Ok, vissza a pc-be. Lemezkezelő mondja olvashatatlan. Letöltöttem egy rakás progit: PC Inspector smart recovery, Filerecovery SD, Pocket Mechanic, Flash format stb., egyik sem tud mit kezdeni a kártyával. A pda-s progik közül egyik sem látja, a pc meg olvashatatlannak mondja.
    Ötlet?
    Alig pár hete vettem a kártyát használtan, még mondta is a srác, hogy a Kingston az ''A KÁRTYA'', örökélet garancia. Rápattantam a Kingston oldalára, egy szó nincs az örökélet garanciáról.

    Várom a hozzászólásokat, remélem nem kuka lesz a vége a méregdrága cuccnak.

  • freex

    csendes tag

    válasz pitman #17 üzenetére

    Hát sajna számlám az nincs, de a kártya 10 évnél nem valószínű, hogy öregebb. Márcsak azért sem, mert 10 éve még sd kártyák sem voltak.
    A Kingston oldalán megjelöltek pár magyar céget, akik a Kingston-t képviselik Magyarországon, esetleg még őket felhívom. Szerintem ismerve a magyar cégek hozzáállását, simán el fognak küldeni melegebb égtájakra. Ha kuka lesz a vége, soha többet Kingston.
    Egyébként a pda is érzékeli a kártyát behelyezéskor, csak a tartalmát nem látja, a pc is érzékeli, de ő meg olvashatatlannak mondja. Szóval az érintkezőkkel nem hiszem, hogy gond lenne. A felsorolt progik adatmentésre is valók, de közülük 1-2 tud alacsony szintű formázást is.

  • freex

    csendes tag

    válasz Varga Csaba #21 üzenetére

    Nem fényképezőgép volt, hanem pc-s belső kártyaolvasó. Eddig semmi baja sem volt, sem a kártyaolvasóval, sem a pda-val, most pedig hirtelen megadta magát.

    Pitman. Az, hogy alkohollal lemosom az érintkezőket nem kerül semmibe, rosszabb biztos nem lesz tőle. Bár aranyozva vannak, koszosnak nem látszanak, de azért az ördög nem alszik.

    Ja ezt olvasom a Kingston oldalán:

    ''Duration of Warranty

    Lifetime Warranty:
    The following Kingston products are covered by this warranty for life:

    Memory modules including ValueRAM, HyperX and Kingston system specific memory, Flash memory cards (e.g. Secure Digital, CompactFlash, MultiMediaCard, SmartMedia) ATA Flash, and Linear Flash; memory expansion-boards, networking adapters, hubs, switches, print servers and routers without cooling fans (excluding the power supply), Flash adapters and microprocessor upgrade products.''

    Kiváncsi leszek, hogy a magyar cégek mit szólnak ehhez. Meg azért elkezdek emilezni a Kingston supporttal.

  • freex

    csendes tag

    válasz jagada #23 üzenetére

    Sziasztok!

    Elég reménytelennek tünt az eset, ezért azt gondoltam, kihasználom a Kingston lifetime garanciát. Irtam egy mailt, kérdeztek valamit, visszaírtam, válaszban küldtek egy csatolt filét, kinyomtattam, a cuccot kis boritékba raktam, s az általuk írt címre elküldtem UK-ba. 1 héttel később jött egy csomag, benne egy csont új bontatlan, még fóliás 512MB-os sd kártya.

    Ja, és én használtan vettem, ergo semmi papírom nem volt róla. Nem küldözgettek kiskerekhez meg a sóhivatalba számla hiányában, egyszerűen csak visszaküldették velem, s minden kukacoskodás nélkül kicserélték zsírújra.

    Na, ezek után tudom, hogy a Kingstonnál a garancia az garancia.

    Köszi mindenkinek minden segítséget, tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák