Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izriot

    tag

    válasz izriot #251 üzenetére

    Update#1:

    Tovább nyomoztam és megint okosabb lettem, de kb ugyanannyi kérdésem van.

    Ide gyűjtöttem a releváns infókat:
    [link]

    Volt egy ilyen feltétezésem (bár lehet hibásan), hogy a system BIOS majd csak akkor fog megjelenni, ha már van bekonfigurált bootolható HDD-m a HBA-n, úgyhogy elvetettem azt, hogy a kontroller a hibás IRQ ütközés miatt és rákoncentráltam arra, hogy mégis rosszul van terminálva a SCSI rendszer, úgyhogy elkezdtem megint túrni a datasheet-eket.

    Lényeg a lényeg, úgy néz ki a backplane-t és a HBA-t össze kell kötni még egy kábellel, mert lehet nem elég a kártyának csak a SCSI kábeles kapcsolat, hogy a SAF-TE (a HDD cage környezetmonitorzó IC-jét) adatokat kinyerje a blackplane-től, ezért valószínűsítem, hogy a ráaggatott HDD-k SCSI ID-jét sem tudja a backplane-ből kiolvasni és emiatt nem tudja felismerni azokat.

    Szerelt már itt össze valaha valaki nem gyári alkatrészekből backplane-es SCA80 SCSI rendszert? Kellett hozzá I2C management kábel, hogy a backplane firmware-jét elérje a HBA?
    Én a WebBIOS-ban nem is láttam még eddig a backplane-t kilistázva, nem is tudtam, hogy ilyen létezik.

    Lehet kéne küldenem egy levelet az LSI-nek, hogy WTF. A manual nem ír procedure-t / principle-t SCA80-hoz / backplane-hez, csak 68 pines internal rendszerhez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák