Aktív témák

  • bud

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!

    Az a problémám, hogy úgy veszem észre, hogy a vadiúj (kb 2 hetes) 765MB-s monitoromon a kép sokszor egyszerűen ''vízszintesen beremeg'', vagyis kicsit jobbra-balra alig észrevehetően, de azért zavaróan. Azért vettem ezt a monitort, mert nekem kell a 100hz-es képfrissítés, és a tű kép. Talán mintha Word alatt gyakrabban jelentkezik a probléma, de lehet ezt csak én érzékelem így, mert akkor tőbbet figyelem a monitort... Az otthoni Viewsonic p70f-es monitorom szintén 100hz-en fut, és ott semmi ilyen problémám nincs (vagy azért az egy más kategória, másfélszer drágább is, és ezért a samsung ennyivel szarabb... NA NE MÁR!)
    Esetleg lehetséges az, hogy szoftveres a hiba, ócska a videókártya, rosszul van beállítva? A videokártya egy NVIDIA Geforce FX 5200-es, de minden más ok a gépben, és szerintem ennek is elégnek kellene lennie, mert játszani úgyse játszok...)
    Kérdés: Vigyem vissza a monitort a garanciával, hogy csinálják meg, vagy előbb még próbálkozzak??? :(

    Köszi a válaszokat előre is!
    Bud

  • zdarai

    tag

    válasz bud #1 üzenetére

    HAli!
    nekem is volt hasonló problémám, ugyanezzel a monitorral. Társasházban lakunk (tudom, hogy senkit nem érdekel) és akkor rmrgett, be, amikor az ősszes cucc egyetlen nem süllyesztett konektorba volt erőszekolva, és egy másik helyen valami nagyobb teljesítményű gépet bekapcsoltunk (pl mosógép)
    Nézd meg, hogy milyen a lakás / ház áramellátása, stb. Nálam megoldotta a problémát, hogy két konektorból veszem a cuccost.
    Ja, azelőtt LG studioworks volt, azt meg egyenesen kicsinálta az egész.
    Talán Nálad is megoldhatja a problémát...

  • bud

    csendes tag

    Hali!

    Kollégiumban lakok, és itt van ugyan két konnektor is, de az egyikbe dugtunk be egy túlfeszültségvédőt, ami 8 felé oszt el, na innen húztam el egy hosszabítóval az áramot az én gépemhez is (tehát egy konnektorban van két számítógép, amiből ráadásul mindíg megy a másik is, mert így van megosztva a net, itt van egy hűtő aktív hangszórók, lámpa,nyomtató...) Na lehet,hogy ez egy kicsit sok? Xarjam le a túlfesz védő nyújtotta előnyöket, és csatlakozzak a másikhoz?
    Ki fogom próbálni, de most mennem kell (enni :)), de addig is várom a tippeket!
    Köszi
    Bud

  • bud

    csendes tag

    Ja, még valami, akkor a szobatársam Syncmaster 757p-je mért nem remeg be???
    Grrr

Aktív témák