Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • satman1

    csendes tag

    Én hosszú ideig leveleztem a SAMSUNG-gal a csatornaszerkesztés lehetőségének hiánya miatt. Sok éve foglalkozom televíziók beszerzésével, beüzemelésével, a csatorna listák szerkesztésével.A legtöbb szolgáltató lehetővé teszi, hogy STB nélkül, CI modul+kártya segítségével(vagy még azzal sem), az arra alkalmas TV-n nézhesse az előfizető a DVB-C adásokat úgy, hogy automata betöltés után a csatornalistát megszerkeszti.
    Én már több, mint 2 éve belebotlottam a szerkesztés hiányába, de addig nem léptem, amíg a csatornák átszámozását engedte, viszont a törlés gomb rendre inaktív maradt. Így az első X helyen a használhatókat tettem és hátra kerültek a felesleges, nem törölhető adások. Egy hotel az én javaslatomra vásárolt 60 drb. SAMSUNG televíziót, amelyekben sem a programszám szerkesztés, sem a törlés nem volt elérhető!!! Elképzelhető a döbbenet a felhasználó részéről akkor, amikor a PenDrive- re megszerkesztett csatornalista - a koax kábel bedugása után- azonnal felül íródott és kezelhetetlenné vált oly módon, hogy a kódolt adásokat is betöltötte...kitörölhetetlenül, a felhasználó akarata ellenére!
    Most álljon itt a SAMSUNG utolsó leveléből egy mondat, ami mindent világossá tesz:
    "...a csatorna szerkesztés és törlés lehetősége, a szolgáltatókkal kötött szerződés része."
    Aki olvas, az érti. Tehát megállapodtak a szolgáltatókkal, hogy, pl. MindigTV-t használók televíziója, az automatikus hangolást követően, úgy viselkedjen a CI+kártya használatakor, mintha STB lenne, azaz ugyanott legyen minden csatorna, ahol STB használata esetén lenne!
    Döbbenetes.Megállapodtak a fejünk felett, a szerkesztés szabadságának teljes korlátozásában(mostanában tudtam meg, hogy a többi gyártó is hasonlóan tett).
    A levélben még volt egy érdekes kitétel, ami még cifrábbá teszi a kérdést. Azt írták, hogy ha megírom annak a problémás TV-nek a típus-számát, akkor találnak lehetőséget akár az interneten, akár más módon a csatorna szerkesztés lehetőségeinek megoldásában.Vagyis, ha nagyon téped a szád, segítenek!
    A megoldást csak körülírni tudom, félek, hogy valamilyen érdeket fogok sérteni az információval. A megoldás lényege : be kell csapni a TV-t, hogy nem Magyarországon van. És láss csodát, törölhetsz, sorbarendezhetsz, ahogy akarod. FIGYELEM! A művelet akár garanciavesztéssel is járhat, erre mindenkit figyelmeztetek!

  • satman1

    csendes tag

    válasz Kicsirics77 #89610 üzenetére

    Az E szériánál nincs probléma (nekem is ez van), az F után kezdődött. Mint említettem, eleinte csak a "törlés" lett inaktív a "csatornaszám szerkesztés" még nem, később már az is.A H-tól már mindkét funkció letiltva.

  • satman1

    csendes tag

    A firmware frissítések eddig-ebben a témában(csatorna szerkesztés)-nem rontották el régebbieket. Igaz, nem is javítottak.

  • satman1

    csendes tag

    válasz Altair21 #93124 üzenetére

    A Samsung oldalról töltsd ke a "Samsung Link" progit, installáld és látni fogja a TV-t. Ez után a TV "SOURCE" menüjében megjelenik a PC azon mappája, amelyiket alapértelmezettként megadtál a Samsung Link progiban. Ennyi.

  • satman1

    csendes tag

    válasz pw12345 #110554 üzenetére

    Magyarországon(aljas módon) a szolgáltatókkal történt megállapodás része a csatorna törlés/számozás tiltása. Annak érdekében, hogy CI kártya használója pont azokra a csatornákra ne tudjon más csatornát szerkeszteni, mint amilyen sorrendben a SetTopBox-ot használóknál van, hát ennek a degenerált egyezségnek az eredménye az általános csatorna szerkesztési tiltás.
    Az okos magyar azonban rájött a megoldásra. A TV a beüzemeléskor tudja meg, hogy melyik országban van, hiszen éppen mi adjuk meg! Ne tegyük ! Teljes reset és a menü magyarul után jövő kérdésre, hogy hol üzemelünk be, akkor az EGYÉB ország opciót válasszuk. És lásd, más országokban jó pofán vágnák a funkciók korlátozása miatt a Samut és a szerkesztés menüben- egy csatorna kijelölése után- megjelenik a törlés és a számozás lehetősége.
    Ha minden sikerült ne mulasszuk el az általános szinkron hangot magyarra változtatni, hiszen az "egyéb" választás miatt mindenféle (angol) nyelven szólnak a többnyelvű csatornák.

Új hozzászólás Aktív témák