Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tamas777

    csendes tag

    Üdv.

    Van pár hete egy 37"-os Samsung C650-es Tv-m. Gondoltam én is megosztom a tapasztalataim.

    Igazából ha nem olvasom el ezt a fórumot (és utána mást is), akkor lehet nyugodtan alszom és soha nem jövök rá hogy zúg a hátsó panelje. :-) Így most rendkívül örülük az új infonak. :-) Egyébként tényleg zúg, ha leveszek a háttérvilágításból 1 pontot, de ez inkább csak mögé hajolva hallatszik, szemből 2-3 méterről csak síri csendben és fülelve, tévézés közben pedig egyáltalán nem. Ettől függetlenül felhívtam a Samsung ügyfélszolgálatot és rákérdeztem mi ebben az álláspontjuk, azt mondták ismerik a problémát ennél a típusnál, nem befolyásolja a tévé működését, és sajnos nem is javítható. Ha tudom előre, akkor azért nem ezt a típust vettem volna, de nem is igazán a zúgás zavar (azt nem igazán hallani), hanem a tudat hogy hangtalannak kéne lennie. :-) Na de erről ennyit.

    Az InternetTV menüben azért nekem eltartott pár órát, mire rájöttem, hogy az A betűvel előbb be kell lépni, és csak azután csatlakozik a facebook, twitter, stb. szerverekre. Ahogy most a fórumokon olvastam, azért nem voltam ezzel egyedül. :-))

    Amivel viszont megszívtam, hogy volt egy linksys routerem, ami egyáltalán nem látta a samsung tv-t. A router amúgy tökéletesen működött a számítógéppel meg mindennel, de amikor összecsatlakoztattam a tv-vel... semmi. Még a "helyzetjelző" led sem világított... Ugyanazzal a kábellel egy másik routerhez csatlakoztatva (ezúttal d-link) azonnal látott mindent, és az internet is működött. Azóta se tudom mi baja a samsung tvmnek és a linksys routeremnek egymással, mert külön külön tökéletesen működtek.

    Néhány ezer forintos digitális jelet vevő szobaantennával használom a tv-t, amin hibátlanul bejön az a néhány földfelszíni adó amik vannak (tv2, rtlklub, m1, m2, duna1-2, eurosport).

    Illetve egy Samsung USB-s (500GB S2 Portable) merevlemezt csatlakoztattam hozzá, ez a "videótéka". Nagyon szépen lejátszik mindent, kezeli a felíratokat, divx-től a full hd-s mkv-ig mindent. Úgy vettem észre olyan 20-ból 1 mkv fájlra azt írja ki hogy nem támogatott videócodec, de erre már biztos írták mások, mitől van.

    Na szóval egyelőre ennyi, ha valakit untattam bocsi, de akkor minek olvastad el? :-)))
    Üdv és jó tévézést,
    T.

  • tamas777

    csendes tag

    válasz nicu71 #3872 üzenetére

    Hali.

    Az Ecseri út környékén lakom. Ez a néhány adó digitálisan tökéletes minőségben bejött az occsó antennával (kb. 5e).

    Nem hagyott nyugodni ez a zúgás, mert most hogy tudtam róla állandóan azt figyeltem. Tiszta para. :-))) Felhívtam az üzletet, és készségesek voltak (ami ugye 3 napos cseregari időtartamának lejárata után nem mindenhol várható el...), szóval meg is beszéltem hogy kicserélem egy 40"-osra inkább. Sajnos az nincs most raktáron, szóval pár napig (hétig?) visszakerül a jó öreg crt. :-)

    Nekem tök jól megy az internet TV, igaz kicsit feature hiányosnak érzem a dolgot. :-) De menő, hogy lehet youtube videókat nézni meg facebookon böngészni. Mondjuk egy email beolvasó widget még úgy nem ártott volna...........

    A specifikációban azt írja hogy van egy PIP tuner benne. Ez mire jó? Mert PIP funkciót úgy láttam nem tud a tv. :-P

    Amúgy meg pár alapvető kezelési hiányosság már kb 1 óra után kijött, nemtudom ezeket a dolgokat direkt szívatásnak csinálták így?
    - az időzített kikapcsolót csak a menüből lehet állítani (nehéz lett volna rá egy gomb?), ami főként akkor idegesítő, ha benne vagy egy filmben, ugyanis ha belépek a menübe, kikapcsolja a filmet és átmegy tv üzemmódba
    - ezután ha újra a filmet akarom nézni, zongorázhatom végig az összes könyvtárat hogy megkeressem, és indíthatom el újra a filmet (még jó hogy tudja onnan folytatni ahol abbahagytam), csak nem értem miért nem lehet megjegyezni az utolsó könyvtárat? Vagy miért kell kilépni egyáltalán?
    - ha képeket böngészek, a kicsinyítés/nagyítás opciót miért nem lehetett implementálni a kezelőfelületre? Vagy úgy egyáltalán a tv-be? :-P
    - "internetezzen miközben tv-t néz" a szlogen, de ha bármilyen alkalmazást elindítok az internettv menüben, akkor eltűnik az adás és az alkalmazás fut teljes kijelzőn... igazából azt reméltem olyan menő lesz, hogy nézem a kedvenc filmem, és közben a sarokban kiírja, hogy jött emailem, v facebook üzim, bármi, aztán rákattintok, és a filmnézés közben elolvasom az 1/4 kijelzőn pl.
    - media módban viszont egyáltalán be sem jön az internettv, csak tv módban

    Na kb. ezek azok, amik 1 óra után kitűntek... :-))) De ha ezek közül valamelyiket csak nekem nem sikerült beállítanom, szóljatok rám.

  • tamas777

    csendes tag

    válasz fer #3888 üzenetére

    A zúgást legegyszerűbben úgy lehet megnézni hogy bekapcsolod a tévét, és mögé dugod a füled. A háttérvilágítást felnyomod 20-ra. Ekkor tök néma a tévé. Ezután 19-re állítod. Ha nem hallasz ettől egy búgást, ami addig nem volt, akkor jó. Most hogy erre figyeltem, 2 méterről 4-es hangerőre kellett állítanom, hogy elnyomja a búgást. (Egyébként mintha hangosabb lett volna most, mert múlt héten pl. nem észleltem még egyáltalán - vagy legalábbis nem tűnt fel).

    Nekem egy "Meliconi at 40" típusú szobaantennám van, ezzel (nekem legalábbis) hibátlanul bejött minden földfelszíni digitális csatorna és nem is megy el a kép. De nem vagyok otthon antennákban, ezt láttam meg először azért ilyen van. :P

  • tamas777

    csendes tag

    - Én Samsung S2 Portable 500Gb usb-s hdd-t használok a tv-hez, tökéletesen olvassa. Úgy tudom, bármilyen usb-s külső vincsesztert kezel 1,5TB-ig, az az 500mA a specifikációban nem igazán számít, kezel bármilyen típust (samsungnál mondták).
    - Néztem rajta 1080p-s mkv filmeket (7-20Gb méretűeket), a laptopomon akadnak (régi 1.8Ghz), a tv tökéletesen lejátszotta nem akadt nálam (a fenti usb-s vinyóról ment)
    - Közvetlenül a modemről szerintem nem megy az internetTv, router kell hozzá, ami felcsatlakozik, mert a tv nem tud ilyet (én nem találtam benne ilyen opciót)
    - Youtube filmeket tök jól lejátsza, de nem HD-ben, ill. nem is találtam meg hol lehetne átállítani ezt, valaki igen?
    - Én rögtön felraktam a legújabb FW-t, nem volt vele semmi gond, bár így nem tudom, csinált e egyáltalán vmit :-)

  • tamas777

    csendes tag

    Visszaolvastam kicsit. Nekem is RCA/AC3 bemenetes hangfalszettem van. Van ilyen optikai audio kábelem is valahonnan (már nem emlékszem).

    Tényleg egy 20-30e-es átalakító vagy erősítő kell ahhoz, hogy kivarázsoljam az 5.1-et a TV-ből, mert nincs rajta olyan kimenet, amit egy 1500 ft-os hangkártyán meg tudnak oldani? :-))

  • tamas777

    csendes tag

    válasz BBéci #4012 üzenetére

    Azt értem, hogy kiadja, és tök jó meg minden, de nekem egy régebbi 5.1-es hangfalszetem van, amin még nincs optikai bemenet, csak sok RCA meg S-Audio AC3, szóval nem tudom összekötni a kettőt, így tök hiába. Most vettem a tévét, szóval egy új 5.1-es audio szettre nem fussa már. :-))

  • tamas777

    csendes tag

    Valaki kérdezte az "optimális" kép beállítást. Mindenki egyedileg találja meg mi neki a legjobb szerintem. :-) Ezt olvastam máshol, nekem kb bejött.:
    Picture mode: Movie
    Backlight: 7 (3-12 vagy bármi, szoba bevilágításától függően)
    Contrast: 95 (92-95)
    Brightness: 44 (42-47)
    Sharpness: 0 (ettől magasabb fehér éleket okoz)
    Colour: 49 (46-49)
    Tint: G51/R49 (vagy 50-50)
    Black Adjust: Off
    Dynamic Contrast: Off
    Gamma: -1 (vagy -2)
    Flesh Tone: 0
    Edge Enchancement: Off
    Colour Space: auto
    White Balance: normal (hacsak nincs hozzá mérő)
    Colour Tone: Warm2
    Size: Auto Wide
    Digital NR: Off
    HDMI Black Level: Low
    100 Hz motion plus: Off (esetleg low, nem ad "mozi-élményt")
    Film mode: Off
    Blue Only Mode: Off
    Entertainment Mode: Off
    Energy Saving: Off

Új hozzászólás Aktív témák