Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsocii

    csendes tag

    Sziasztok!

    Sajnos kicsúszott a távirányító a kezemből és hozzácsapódott a UE32h5500 3/4 ÉVES TV-m képernyőjének közepéhez. Ennek az lett a következménye, hogy a képernyő teteje felé belül megsérült a panel (a külső borításon nem látszik semmi) és ennek megfelelően ott folt van a képen és néha vizszintesen és függőlegesen csíkoz a kép.

    Nyilván garanciában ezt nem lehet megjavíttatni annak ellenére, hogy nincs külső nyoma a "beavatkozásnak".
    AV Planet-en keresztül vettem, akinek -mint kiderült- a Cobra Szerviz Kft. a szerviz partnere. Ott már próbálkoztam, de elutasítottak. Samsungot egyáltalán nem szerelik (csak átveszik), nincs is alkatrészük ehhez és ez így nem garanciális javítás. Javasolták javíttassam meg a Samsung Zrt-n keresztül.

    Bevittem a Samsunghoz, mert felajánlották, hogy méltányosságra is meg lehet csináltatni. Sajnos a helyszínen kiderült, hogy nem működik ez a verzió, mert az AV planet nem a magyarországi Samsung Zrt-n keresztül hozza be a Tv-t, hanem a szlovákiai vállalat segítségével. Így ez esetben ők nem segítenek, jóllehet ha rajtuk keresztül forgalmazták volna, ingyen megjavították volna.
    Kérdeztem, hogy mi a javítási díja: a legutolsó ár 3/4-e. Ez pedig pontosan az én vételáram volt, mert a legutolsó ár náluk mindig a gyári ajánlott ár. Szóval 85.000-ért javítanák.

    A Samsung javasolta, hogy kérjek a Cobra-tól méltányossági javítást, hiszen az is egy nagy cég, lehetne erre lehetősége. Ezt még nem próbáltam, mert legutóbb is nagyon elutasítóak voltak.

    Mit tegyek? Van egy 2 éves garanciával rendelkező 3/4 éves UE32h5500 TV-m. Tudtok javasolni olyan szervízt, ahol megjavítják? Vagy el lehet adni alkatrésznek és mennyiért? Mit tegyek?

    Köszönöm az ötleteket, javaslatokat!

    Üdv.

  • zsocii

    csendes tag

    válasz Clever0 #97162 üzenetére

    és végül is mi lett a vége?

    Természetesen nem mondtam el első körben mi történt. Ez egyfajta védekezés, mert sajnos nem lehetsz "becsületes", mert még ha igazad is van akkor sem biztos, hogy érvényesíteni tudod a jogaidat.
    Meg sem próbáltak pozitívan hozzáállni...

Új hozzászólás Aktív témák