Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djsixty

    csendes tag

    Sziasztok!

    Olyan fórumozók segítségét szeretném kérni, akiknek Samsung "lapostévéjük" van és esetleg van tapasztalatuk MinDigTV-vel.
    Édesanyámnak van egy Samsung K5500 készüléke, amin a MinDigTV digitális átállás kezdete óta (kb. 2019 október) tökéletesen működött a szolgáltató un. H.265/HEVC tesztadása. Ez kb. 2020. áprilisig volt így, onnantól pedig eltűnt az összes adó, amit az új technológiával adnak.
    Eddig a TV tudta, most meg hirtelen nem tudja, nem értem a dolgot. A leírása szerint is tudja, már csak azt bánom hogy anno nem fotóztam le... :W :D
    A gondunk ezzel csak annyi, hogy nem akarjuk a kis fekete sokszor fagyós ócska dobozt :DD , de mégis kénytelenek vagyunk használni.

  • djsixty

    csendes tag

    válasz Yerix #141011 üzenetére

    Köszönöm szépen a jótanácsokat. :)
    Ahogy az a MinDigTV honlapján is olvasható, az ingyenesen elérhető adók esetében technológiai átállás nem lesz.
    Egyébként első dolgunk volt újrahangolni a csatornákat, életemben nem indítottam még annyiszor csatornakeresést, mint az elmúlt fél évben ezen a Samsung TV-n... :DD ...a probléma ezzel együtt áll fenn, tehát rendszeres csatornakeresés mellett van ez az állapot, hogy áprilisig megjelentek a TV-n a MinDigTV Extra csatornák is a HEVC tesztadással együtt, aztán egyszercsak eltűntek. A TV egyébként tud automatikus csatorna hangolást is. Természetesen az új beltérivel minden adó működik.

    ...csak hát nem igazán vagyunk "doboz" pártiak, sem én, sem anyukám, nyilvánvalóan nem akar 2 db távirányítót nyomkodni, ha a TV elvileg képes kezelni az új technológiát.
    Még arra is gondoltam, hogy talán valamit megváltoztatott vagy a MinDigTV a kódolás kapcsán, amit a TV már nem tud kezelni... ....vagy egy szoftver frissítés okozhatja... ...nem tudom... ...talán rákérdezek Samsung szervizre is.

Új hozzászólás Aktív témák