Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wwwolfman

    tag

    válasz almabaro #100039 üzenetére

    Azt fogják mondani, hogy hatos szériás UHD, ennélfogva nem ajánlott, mivel 50 Hz-es panelja van, és 300 soros mozgásfelbontásnál jobbat nem tudsz kicsikarni belőle, ami a gyakorlatban annyit jelent, hogy gyors, rántott kamerás, vagy követéses kamerás jeleneteknél mozgás közbeni mosódás fog jelentkezni. :DDD

    Én ilyet vettem. Nem fogom sem fényezni, sem lehúzni, ez egy középkategóriás, UHD-képes, már HDR-tartalmakat megjeleníteni tudó gép. Vannak előnyei, vannak hiányosságai. Én is filmekre és játékra vettem, és árgus szemmel figyelem ezt a mozgás közbeni mosottságot, de eddig vagy nem jeletkezett zavaróan, vagy nem figyeltem fel rá, esetleg nem is tudtam hogy amit látok, az az a jelenség, amit keresek. :))

    Próbáltam filmen 1080p-s Gyűrűk urával és Hobbittal, játékban Forza Motorsporttal, Assassin's Creeddel, Call of Duty AW-rel, Doom-mal (a 2016-ossal természetesen). Eddig nem jelentkezett zavaróan a hiányossága.

    Ha nem ragaszkodsz, csak a mérethez, az UHD nem kell, akkor alternatívaként szokták ajánlani a kiforrott H6400-as készülékeket, amire meg én mondom azt, hogy a feketéje nem az igazi (mármint hogy nem homogén) egy 6-7 évvel korábbi Samsung B650-essel összehasonlítva (meg ezzel a 6800-assal összehasonlítva) sem. Úgy tűnik, ott ez volt a gyenge pont...

    Amit külföldi fórumokon láttam, és amire érdemes odafigyelni az a 6800-asok felhősödése: ezt érdemes már az elején megnézni, és ha nem megfelelő, visszavinni (internetes vásárlás ajánlott). Az 50-es panel a jobbak közé tartozik egyébként, a nagyobbak valahogy "lustábbak".

    Ha mondjuk egy Project Scorpio van megcélozva, és a kereted ennyi és nem több, és most azonnal kell, akkor ár-érték arányban jó készülék, nem tudom, hogy a többi gyártónál mi a helyzet, Samsungnál szerintem ez.

    Ha már játék. A válaszideje a legjobbak között van, ha a játék mód be van kapcsolva, ez olyan 21-27ms körül mozog.

    Én is azért vettem meg ezt, mert edigitalék ingyen hitelen osztották, és úgy voltam vele, hogy amúgy is kellett volna egy nagyobbacska kijelző, meg jövőre talán jön az új konzol, és ugyan nem tudom, hogy lesz-e "kedvem" megvenni, de ha igen, akkor ne a tévé legyen már a szűk keresztmetszete egy UHD tartalomnak.... :DD

Új hozzászólás Aktív témák