Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz dethroner #159463 üzenetére

    Én megértem amúgy. Szintén jobban kedvelem a vezeték nélküli megoldásokat. Meg nyilván egyszerűbb is.

    Pl. DEX vagy remote play. De még a hálózaton kívüli verziókat is szeretem. Pl. cloud game. Viszont PC -nél nálam jobban bevált a közvetlen, vezetékes kapcsolat.

    [ Szerkesztve ]

    ZX Spectrum - Commodore 64

  • Borisz76

    veterán

    válasz dethroner #159463 üzenetére

    Miért ragaszkodsz a vezeték nélküliséghez ?
    Stabilabb és gyorsabb ( nincs LAG-olás ) a vezetékes kapcsolat.
    Akár UTP-n is mehetsz a TV-be és a TV saját lejátszóját is használhatod filmezésre ( DLNA ).
    Ha van PC, akkor egy HDMI kábellel átviszed a jelet és lehet vele filmezni, játszani, böngészni.

    Hiába van egy "csúcs-szuper" Acces Point-om a ház közepén a mennyezeten....csak azon eszközök használják , amin fizikailag nincs LAN csatlakozó ( Telefonok , Tablet , Laptop ) ...minden más a házban vezetékkel kapcsolódik a netre.

    Van 3 PC ...mindháromra 1-1-1 TV is van kötve HDMI-vel.
    Ezen gépekben csak 1-1-1 SSD van, rendszernek, játékoknak.
    Központi részen van egy NAS.
    Azon találhatóak a filmek, sorozatok.
    Akármelyik gépről lehet nézni akármit....
    Vagy játszani .....vagy netezni.....

    Oké, hogy nem vagyunk egyformák és mások az igényeink....de ha nem muszáj ne szivassuk magunkat egy instabil , más rádiós sugárzástól befolyásolható , bizonytalan wifi-s kapcsolattal.

    Ha pedig a TV-d nem tudja a Miracast funkciót , akkor nem fogod tudni rávarázsolni a képet....hacsak nem szerzel valami TV okosítót ami tudja ezt a funkciót.

    Ha szabad kérdeznem :
    Mit szeretnél a TV képernyőjére kitenni és mi lenne a forrás eszköz ?

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Új hozzászólás Aktív témák