Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz Zigi #127532 üzenetére

    Már megszakértettem. A TV-ről USB-vel is szaggat neki, szóval biztos nem a hálózat :) Plex-et kell kipróbálnia, Dolby Vision-t kerülnie, de a legegyszerűbb egy médialejátszót venni, ami akár a gépéről hálózaton tudja szedni a filmeket.

    [ Szerkesztve ]

  • adagabor

    csendes tag

    válasz Zigi #127532 üzenetére

    Akkor jöhetnek az adatok:
    TV: 2018as 55" q7fn
    net: 1000es digi
    router: pár hetes asus ac1300g +
    gép: ősrégi 4ik generációs i3
    vinyo: max 5-6 hónapos 3terrás seagate barracuda ( ST3000DM007 ) sebessége: SATA III (6GB/s)
    usb, amivel kipróbáltam a filmeket amik akadtak, amúgy az usb-vel is akadtak:
    sandisk 32GB USB 3.0 ( SDCZ43-032G-G46 ) sebessége: 150 MB/s

    Az asus routert leteszteltem mindennel, hogy mennyi a sebessége, itt van róla a kép:

    Az érdekesség az, hogy a tv-n teszteltem a net sebességét, és 5g wifin 2x annyit mértem, mint kábelen. Ezt a samsung IT-sai se értették, mivel ránéztek már a tv-re távolival, és ők is 2x akkora sebességet mértek 5gn... nem értették.

    És akkor most jön az utolsó a szgép terheltsége:
    - Amennyiben a gépről indítok el egy 4ks filmet, a cpu egyből fel megy 100% ra.
    Ezért is vettem meg ezt a tv-t, hogy majd akkor a tv-vel játszom le a 4ks filmeket.
    Elindítom a beállított serviio-val ugyanazt a 4ks filmet, ami akadt és kb cpu terheltsége meg se mozdul, itt a kép róla:

    Remélem ennyi infó elég :\ nagyon idegesítő a tény, hogy a tv random szerűen néha nem játszik le 4ks filmet...És azt is kizárhatjuk hogy DTS vagy TRUE HD A hang rajta, mivel a DTS eleve nem indul el a TV-n , mert nem is tudja, viszont TRUE HD audió is van ami elindul a serviioval, de van olyan is ami akad.... szóval én már passzolok mindent kb...

    köszi a segítséget előre is !!!!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák