Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Murphistic #10034 üzenetére

    "hogy lehet-e többféleképpen változtatni a TV-jel képarányát? Pl. 4:3-as bemenetet széthúzni 16:9-re? Szívesen várom egyéb észrevételeiteket is."
    Természetesen lehet. Asszem 4 féleképpen :)
    - Az egyik, hogy hagyon fixen 16:9-ben. Ekkor , ami 16:9-es adás (pl. M1, M2, Spektrum TV, Sport1) rendesen jön, arányosan, természetesen kitöltve a teljes képet.
    Ami 4:3 arányú (M1, M2 egyes adásai, Retekklub, tévékettő), azok is teljes képen lesznek, de szétnyújtva. Szerintem ronda látvány.
    - Van egy olyan, hogy széles nagyítás. Ez egy kicsit lecsíp a 4:3-as adásokból alul-felül, de továbbra is szétnyújtja a maradékot. Az eredmény egy kicsit kevésbé, de még mindíg lapos (oldalra széthúzott) kép
    - Nagyítás. Ez a 16:9 képeknél szintén nem csinál semmi, de a 4:3 képekből pont annyit vág le alul-felül, hogy torzítás nélkül kihúzhassa a képet a képernyő széléig. Nálam túlnyomórészt ebben az állásban van.
    - És végül a 4:3 mód. Ez azt teszi, hogy a 4:3 adásokat teljes függőleges terjedelemben, de oldalra nyújtás nélkül jeleníti meg. Az eredmény két vastag fekete sáv oldalt. A 16:9 adásokat viszont széthúzza teljes képernyőre, így azok is jól jelennek meg. Hátránya a dolognak a két fekete sáv, valamint az, hogy egyes adók (pl. Retekklub) úgy ad 4:3 adást, hogy a képben tulajdonképpen szélesvásznú adás van. Tehát alul-felül-bal-jobb oldalt is lesz fekete csík.

    Én már hozzászoktam a "nagyítás" módhoz, ahol torzítás nélkül, de a képet megvágva látom a 4:3 adásokat.

Új hozzászólás Aktív témák