Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Celtis

    veterán

    válasz sityupityu #100050 üzenetére

    "(nincs se szöveg, se semmi), akkor is tud működni a háttérvilágítás úgy (be lehet állítani), hogy a tévé nem vesz le belőle semmit. Ez tény! A lényeg pedig az, hogy ebből adódóan így is meg lehet állapítani a bevilágítás mértékét, felhősödést stb."

    Bocs, hogy belevau, de attól, hogy ez a te TV-dre igaz, még nem feltétlenül igaz minden TV-re. Ezért a korrekt összehasonlíthatóság kedvéért tesznek, egy kiterjedt, de mégis kis felületű fehér ábrát a képre, hogy az automatikus háttérvilágítás csökkentést kikapcsolják típustól függetlenül. Ugyanezt az ábrát használják a feketeszint (kontraszt) mérésnél is egyébként.
    Csak a márkánál maradva, nekem volt Samsung plazmám (életem legrosszabb TV-je), ahol nem lehetett letiltani, hogy tök fekete bemenő jel esetén kikapcsolja a kijelzőt. A mostani Sony-m is csinálja ezt, de ügyesen. Szerintem ezen sem tiltható amúgy.

  • dethroner

    veterán

    válasz sityupityu #100050 üzenetére

    A második dologra reagálok először. Azt hiszem azt tapasztaltuk, hogy a film mód használatával nincs jelen ez a képernyő sötétedés mizéria. És én is film módban használom.
    Az első bonyolultabb, legalábbis annak tűnik. Igen, amióta nézegetem ezt a francos bevilágítós dolgot itthon, több filmet is találtam, aminél akár film közben, akár a film végén de még a stáblista előtt kikapcsolja teljesen a világítást. De néha meg nem, ez biztos a filmtől függ. Hogy ezt direktbe hol tudod beállítani vagy kikapcsolni, fogalmam sincs, de szerintem nem is lényeges. Maradjunk annyiban hogy azért jó az a világító kereszt a tesztképre, mert így tutira van valami tartalom a képernyőn és nem csalhat :)

    A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Új hozzászólás Aktív témák