Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gynt

    junior tag

    válasz bmt50 #49 üzenetére

    Telefonvásárlás előtt én is átnéztem a kínálatot, mert jó ár-érték arányú, kisebb méretű telefont szerettem volna venni. Ez így nem igazán jöhetett össze, így végül lett egy Xiaomi 12-es telefon. Az lehet, hogy az alsó- és a középkategóriában nincs választási lehetőség, de jelenleg ezt a tavalyi, csúcskategóriásnak mondott készüléket olcsóbban vettem meg, mint amennyibe kerül a tesztben szereplő Samsung (a 8/256 GB-os változat). (Az már más kérdés, hogy ez sem kis összeg, pláne, ha valaki még kevesebb költséggel szeretne telefont beszerezni.) Viszont méretben pont tökéletes.

    "Szükség volna korlátozó intézkedésekre, amiket nyilván nem a profit orientált gyártók és szolgáltatók fognak önkéntesen megtenni. A "digitális jólét" egy bullshit. A telefonhasználat függést okoz, és kevés függőről hihető el, hogy képes magát kontrollálni."

    A korlátozó intézkedéseket felejtsük el, nem is értem, hogy merül ez fel a 21. században. Az emberek józan eszére lenne szükség, de az általában nincs. Igazából annyit tehetünk, hogy megkíséreljük a hozzánk közelebb állókat (rokonok, barátok, kollégák) rábírni arra, hogy kevesebb online tartalmat fogyasszanak stb. De elárulom: ez sem fog menni. Értelmes embereket sem lehet feltétlenül meggyőzni, hogy teljesen felesleges napjában tízszer ránézni ugyanarra a híroldalra.

    Már a sokadik tesztnél jön elő a közelségérzékelő problematikája. Nem értem, hogy miért olyan nagy gond ez, én magam telefonáláskor magától értetődően lezárom a készüléket, amikor beszélek. Így még véletlenül sem fog "önálló életre kelni a telefon". Persze, ha valaki tud olyan helyzetet mondani, amikor mindenképpen a közelségérzékelőre kell hagyatkozni a telefon lezárása helyett, akkor szóljon.

  • jUUh

    addikt

    válasz bmt50 #49 üzenetére

    Alza-nál van garancia a 6a-ra, azért az nem sufniGSM kategória.

    Samsung Galaxy S23+

Új hozzászólás Aktív témák