Aktív témák

  • c0p

    csendes tag

    sziasztok!
    nagy segitsegre lenne szuksegem. szakmai kerdesem lenne. gyakran csinalok nyomdai munkakat photoshopban es eddig mag 707-es monitorom volt. semmit nem allitottam a photoshop-ban, siman az alap beallitasokkal futtattam. ket hete vettem egy samsung 957-est, aminek orulok is jol. szebb kepe van rgb-ben, jobb, etc... viszont eszrevettem, hogy cmyk-ban teljesen mas szinekkel jeleniti meg a regi munkaim (sokkal sotetebbek) es, ha azokat rgb-be konvertalom es elmentem, sotetek is maradnak. hogy erthetobb legyen: a regi munkaim nem ugy jelennek meg, mint pl. a laptop kepernyojen es a mag-on (ez a ketto teljesen hasonlo tonusokban mutatja meg, a samsung sokkal sotetebben).
    ez meg nem lenne akkora baj, mert akkor a regi munkakat, ha elo kell venni, eloveszem a laptopon. viszont azota volt 4 CMYK munkam is. a samsungon megcsinaltam, majd rgb-t is kepeztem beloluk es szepek maradtak. a samsungon az rgb es a cmyk verzio is teljesen hasonlo tonusu. a laptopra atrakva is szinhu maradt az rgb verzio, ellenben a cmyk verzio total mas lett. sokkal vilagosabb. (egy picit, mintha rgb megjelenito programban neznel cmyk-t) ezt hol lehet korrigalni? kardinalis kerdes, mivel folyamatosan dolgoznom kell es igy total mas cmyk jon ki a samsungon, mint barmi mason!!! es a nyomdaban viszont a masik ketto monitoron megjeleno szintonusok jonnek vissza, nem a samsungon latottak! (photoshop cmyk color beallitasok mindkettonel ugyanarra van allitva es a cmyk-kat sem acdsee-ben neztem, ahol alap, hogy vilagosabbak)
    probaljatok segiteni minel elobb plz! nehogymar ez monitorhiba legyen es nem lehet rendesen cmyk-ban dolgozni vele, mert ilyenrol meg soha nem hallottam.

  • c0p

    csendes tag

    egy grafikus sincs itt? arra mar rajottem, hogy ha a monitort generic pnp monitorkent kezelem a gyari driverek nelkul, akkor jol mutatja a cmyk szineket is.

    az a lenyeg, hogy az osszes cmyk munkat sotetebbnek mutatja a photoshop, mint barmelyik masik monitoron/gepen. kiprobaltam azt is, hogy rakotottem egy masik mont es akkor is jo volt, tehat nem ps hiba. valami a samsung cmyk szinkezelo driverevel lehet, de nem vagyok se hardware-es, se programozo. ja, es acd see-ben (tudom, hogy nem szinhelyes) a cmyk-k ugyanazokat az arnyalatokat produkalja, mint barmelyik masik gepen/monitoron az acd see. szal valami a photoshop altal hasznalt driver gond lehet.

  • vsz

    tag

    válasz c0p #1 üzenetére

    Hello,
    Én azt tudnám javasolni, hogy valamilyen munkáról csináltass egy proofot (lehetőleg minél több szín legyen benne) és ahhoz próbáld - ugyanazt a képet nézve photoshopban - hozzálőni a monitort. Mi is kb. így szoktuk csinálni a melóhelyen.
    Vagy pedig a drágább megoldás, hogy vannak cégek akik ilyesmivel foglalkoznak, kb. áfástól 25000 ezerért műszerrel kalibrálják a monitorodat.
    Üdv

  • c0p

    csendes tag

    erdekelnek, ezert vartam, hatha mas is felvet valamit. gondolom senki nem talalkozott meg ilyen problemaval... csak nem en vagyok az egyetlen grafikus 957mb-vel, de megis ugy nez ki igen. tuti, hogy driverhiba amugy. senkinek nem volt meg hasonlo problemaja? mag monitorom regen semmi hasonlot nem produkalt. szepen szinhelyesen jottek a kepek. eltelik 5 ev, veszek egy modernebb monitort es megis rosszabb...

Aktív témák