Hirdetés

Aktív témák

  • Turul

    tag

    Van nekem egy DrayTek Vigor 2200E routerem meg egy Dialcom ADSL modemem. Eddig kb. 2 hetente egyszer az történt, hogy az internet kapcsolat egyszercsak megszakadt, ilyenkor ha kikapcsoltam a modemet, majd újra be, akkor visszatért a net is. Ez kicsit idegesítő volt, de hozzá lehetet szokni (főleg olyankor csinálta ezt, ha sokáig az egész, vagy majdnem az egész sávszélesség ki volt használva.)
    Csakhogy újabban egy másik hiba is jelentkezik és ez elég gyakran, általában naponta többször is. Ez abból áll, hogy a net sebessége elkezd drasztikusan csökkeni, a kapcsolat ugyan megmarad, de csak olyan 24kbps környékén vegetál. Azt vettem észre, hogy ha ilyenkor a routert indítom újra (kihúz-visszadug), akkor megint minden szép és jó egy darabig.

    Az volna a kérdésem, hogy ez szerintetek a router hibája, vagy valami a szolgáltató oldalán nem stimmel, vagy a már amúgy is rosszalkodó modemem kavar be? Mert ugye a jelek a routerre utalnak, csak jómagam nem vagyok egy hálózat guru, tartalék routerem meg nincsen, szóval mielőtt vennék egyet, hogy kipróbáljam, valóban a router volt-e a hibás, gondoltam megkérdezlek titeket is.

Aktív témák