Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • palimre

    csendes tag

    Sziasztok!

    Jó másfél éve vennem egy TP-LINK WR740N típusú routert, amihez kaptam egy TF-3239DL 10/100 Mbps PCI Network Adaptert, amit azonnal beszereltem, és ezen keresztül használtam mostanáig a routert. A kérdésem az utóbbira vonatkozik. Meg tudjátok mondani, hogy mire való ez egyáltalán?

    A következőt tapasztaltam. Az utóbbi hetekben gyakran, de teljesen rendszertelenül lefagy a gépem, és elkezdtem tesztelni. Ennek egyik lépése a hálózati kártyák tesztelése. Mielőtt visszaálltam az alaplapi hálókártya használatára, megnéztem az WiFi sebességét egy laptopon, hogy lássam a változást. És vicces módon a TF-3239DL... használatával a késleltetés 9-15 msec volt, a letöltési sebesség 17-27 Mbit/s volt, a feltöltési 22-40 Mbit/s között.
    Most, hogy a kártyát kivettem, és a routert az alaplapi kártyával használom, a késleltetés fixen 9 msec, a letöltési sebesség 27-29 Mbit/s volt, a feltöltési 30-43 Mbit/s között. (Magának a számítógépemnek az internetelérését úgy látom, hogy nem befolyásolta a kártyacsere, bár itt csak az emlékeimre hagyatkozom.)

    Ezek után kezdenek kétségeim lenni, hogy miért is kaptam én a Network Adapter kártyát, ha a paramétei elmaradnak a sok éve vásárolt Gigabyte G31M-S2C alaplapomon lévő Realtek RTL8102E/RTL8103E Fast Ethernet hálózati adapter (NDIS 6.20) paramétereitől.

    [ Szerkesztve ]

  • palimre

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #26597 üzenetére

    Köszönöm a választ. Megnyugtattál, hogy akkor egyelőre nincs szükségem a kártyára, akár ő okozta a lefagyásokat, akár más. Ez majd egy-két hét múlva kiderül. Ha nem lesz újabb lefagyás, akkor talán ő volt.

    Egyébként ők adtak hozzá egy drivert tartalmazó lemezt. Azt természetesen installáltam, és úgy használtam a kártyát. A sebességi adatokat is azzal mértem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák