Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aryes

    nagyúr

    válasz Aryes #36134 üzenetére

    Nyertem, másfél nap hibátlan üzem után megint elszállt a hdd.
    Ezek után rádugtam az Y kábel másik végét egy 1A-es külső usb töltőre, hogy teszteljem. Jól megdolgoztattam, torrent, filmnézés stb, meg is lett az eredménye: fél óra után megint eldobta a vinyót.

    De most ez volt a kernel.log-ban:

    Jan 6 00:52:01 kernel: BUG: Bad page map in process ntfs-3g pte:00000048 pmd:8445c000

    Szóval azt hiszem az áramellátást ki lehet zárni. Marad az ntfs driver gyengesége, illetve az, hogy esetleg döglődik a vinyó, de fura lenne, ha ez a router csere után jött volna csak elő, mert előtte semmi baja nem volt...

    Hétfőn veszek egy új vinyót, és megformázom exfat-ra, vagy valamelyik ext fájlrendszerre, hátha megoldódik. Vagy visszaviszem a routert.
    Melyik fájlrendszert ajánljátok, melyik a leggyorsabb? Ext3, ext4 vagy exfat?

    És még ott az a nem elhanyagolható lehetőség, hogy simán sz.r a dlna szerver vagy a torrent kliens, és nem is tudok vele mit kezdeni, mert mindenből a legfrissebb van fent, downgrade-elni sem tudok, mivel sehonnan nem tudom letölteni a régebbi telepítőket (a dlna szerver ráadásul a firmware része, nem is lehet külön frissíteni)... :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák