Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • magyarl

    tag

    válasz AndrewBlase #13007 üzenetére

    Szuper, köszi az összefoglalót! :)

    Apropó: ki hogy szokta az ajtókat kezelni?
    Gondolok főleg olyan folyosókra, ahova jó lenne ha bemenne, de az ajtó a folyosóra nyílik.
    Érdemes sarkig nyitott ajtókkal az első térképezést, aztán később vagy bemegy vagy nem, ajtótól függően? Vagy egy idő után megunja a bezárt ajtót és eltárolja magának hogy ott nincs is szoba? :)

    SONY KDL-43W755C

  • AndrewBlase

    senior tag

    válasz AndrewBlase #13007 üzenetére

    No, ma is megdolgoztattam "Lujzit".

    Elsőként a két (padlószőnyeges) szobába küldtem el (külön-külön) max szívóerőn (strong). Mindkét szobában volt olyan "akadály", amit tegnap nem pakoltam el előle, ma viszont igen. Számomra érdekes módon, most is kihagyta a "felszabadult" területeket. Néztem, ahogy odaért a vélt akadályhoz, lelassított, erős gondolkozásba esett, hogy mi a tosz van (azaz nincs), picit belement a területbe, majd szépen kikerülte. Lehetett látni a térképen is, hogy szépen körbegalopozza.
    Viszont ha takarítási pontként kijelöltem, minden zokszó nélkül megcsinálta.
    A tegnapi Standard módú (2. fokozat) takarítása után szedett még össze fél-egy centis koszpaplant szobánként, hangja nem túlzottan zavaró max erőn se. (Számomra érdekes, hogy míg a hagyományos porszívó tartályában nem áll össze a cucc, ebben olyan filcpaplanszerű izét csinál.)
    Majd kijelöltem a 3 fenmaradó (járólapos) helyiséget, és ráküldtem max szívó és víz fokozaton pórszívózni, feltörölni Y-shape módban. Érdekes, hogy most a tegnapival ellentétben addig nem ment a másik helyre, míg nem végzett az egyikkel. A 25 m2-t így 45 perc alatt csinálta meg, és maradt még egy kevés víz a tartályban. Minimális "plusz" mocskot tudott összeszedni a tegnapi után. A gép nem lett vizes belülről, sőt, tegnapról mára fentfelejtettem a moppot, víz is volt benne, és nem csurizott maga alá.

    Amit nem sikerült beállítanom. A szobák határát több helyen is rossz helyre rakta. Hiába mentem a terület módosításra, és húztam neki be a valós határolóvonalat ("Please draw a line on the screen to divide the rooms."), hibát dobott.
    Ha a bővíteni szándékozott szoba volt kijelölve, akkor ezt dobta:
    "Division failed, please try to increase the area of the segmented room.",
    ha meg a szűkíteni szándékozott szoba volt kijelölve, akkor meg ezt:
    "Both ends the dividing line should be as close as possible to the walls of the room.".

    Bónusz infó. Egy, azaz 1 db küszöb van a lakásban, cirka 15 mm-es. Tegnap simán átküzdötte magát rajta. Ma, segítő (és kábelrejtési :D ) szándékkal raktam oda egy burkolatváltó profilt. Hát mit mondjak, nem szereti. Határozottan küzdött, hogy átverekedje magát rajta. :(((

    Észrevétel. A falak/tereptárgyak mellett, ahova csak a forgókefe ér, szőnyegen hajlamos elhagyni apróbb (jobban beletaposott) szöszöket. A tartály ürítése lehetne egyszerübb/higiénikusabb is, meg szerintem nem ártana valami vékony hálószerű biszbasz a szűrő elé, mert így minden porszívózáskor beleül a dzsuha, és élek a gyanúperrel, hogy állandóan kefélgetve nem biztos, hogy kibírja a megadott 180 üzemórát.
    De összességében eddig elégedett vagyok a munkájával.

    Miért mindig én???

Új hozzászólás Aktív témák