Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mutyi

    őstag

    válasz bodogabor23 #887 üzenetére

    Szia!
    Mi tegnap élesítettük be a Bosch s+500-at, hasonló feltételek mellett.
    A nagy területre a sarokba telepítettük a dokkolót.
    Első induláskor ment egy métert,majd hibát írt ki a kábelre. Felszedtük ott a füvet és igazítottunk rajta, utána jó lett.
    A kert széleinél tuják vannak, ami alatt köves, tehát nem akadályozza a fordulásban és hogy tudjon menni félig a köveken, így ott 5 cm-re tettük a szegélytől.
    1 fa van benne, azt körbe kerítettük, viszont valszeg rosszul,mert a fához bemenő és kijövő kábelnek 1 cm-en belül kell tudtommal lennie.
    Fő kert: 100 nm

    Megcsinálták az első kiskertben is a kábelezést, ami 18 nm.
    Ide be állítottam még a dokkolón, hogy fűnyírás dokkoló nélkül,majd pin kód és vittem át kézben a kis területre.

    A fő kert és a kis kert közötti összekötő terület kulé kovicsos, alatta lett a kábel mind a két irányba elvezetve és ha jól értelmeztük, akkor 1 cm-en belül kell hogy legyen az oda és vissza jövő kábel közötti rés, azokkal a kis szarokkal kell lenyomkodni a földbe.

    Tapasztalat:
    a gyep szélén félig a kis kőben tud menni és dolgozik.
    Az akadályt,pl fát kikerüli, úgy tűnik nem veszi figyelembe a fa körüli határoló kábelt, valszeg azért,mert ott nem tartottuk be az oda és visszamenő kábel 1 centin belüli távolságot.

    Amit nem értek, hogy amikor a kiskertben dolgozik ahol a dokkoló nélküli funckióval vág, akkor egy idő után kimegy a kertből ott ahol az átmenő szakasz van és elindul a kavicsban, pedig nem szabadna, hisz elvileg 1 centin belül van a két kábel.
    Ha ezt meg tudom oldani, akkor tökéletes,mert teszi a dolgát.

    Gyepszőnyeg nem tudom alapból mekkora a fűmagasság, de szerintem nem 5 mm, vágja, meg hallom hogy vágja, de lehet hogy le kellett volna vágni normál fűnyíróval előtte???

    Mennyire érheti víz a dokkolót, a dokkoló kábelt, tápegységet,mert nem csak az eső megy oda, hanem az öntöző is ugyanúgy oda is szórja a vizet?

    Vett már valaki Bosch garázst, mennyibe kerül,mert az eső ellen is jó lenne meg a nap ereje ellen is.

Új hozzászólás Aktív témák