Új hozzászólás Aktív témák

  • qqzs

    őstag

    Valasz egy par kerdesre a fentebb emlitett topikbol

    Sajnos a robotfunyirok nem mennek hatarvezetek nelkul. Anelkul be se lehet inditani oket. Ha valamiert megis kimegy akkor meg automatikusan leall. Szoval barmilyen alaku a terulet mindig tudja hogy belul van. mar gondolkodtam mi a technologia de nem jottem ra. youtubon van par video ami magyarazza mi a hatarvezetek fektetes logikaja. egybefuggonek kell lenni kulon szigeteket is ki lehet zarni, jol kivan talava. Persze egy napos munka kb mig megvan az alap azutan en kb 2-3hetig hangoltam a vezetek nyomvonalat
    Pl kiderult hoyg nem kell annyi centit elhagyni mint javasoltak mert akkor a szelnyiras szinte elmarad.

    Itt mas szempont is van mint a porszivonal , itt porgo kesek is vannak kart is tud tenni dolgokban plusz a gep is tud karosodni ha porgo kessel ramegy valamire.
    A masik amiert szukseg van a vezetekre hogy az vezeti ra a toltoallomasra, itt van domborzat sokszor nincs ralatas eleg maceras lenne enelkul hazatalalni.
    Szisztematikus egy van a bosch de az is csak felig az mert nincs felmeres csak szisztematikus mozgas.

    A hatarvezeteket ha mar belotted el lehet tuntetni a foldben par centire lesulyeszteni, mert ha fent van eleg maceras gereblyezni peldaul. A gyepszelloztetes is macerasabb utana mert a vezeteket konnyed bedaralja meg ha sullyesztve is van.

    En Worx WR105SI-t vettem. A legolcsobbbak egyike ha nem alegolcsobb de nagyon bevalt, van basic app ami kicsit tul basic, a lenyeg hogy lehet idoporogramozni meg latod milyen statuszban van a robot, van essoerzekeloje meg szelnyiro uzemmodja es keskeny osveny atjarast is tudja. Ezek egyben dupla aron kezdodnek.

    A terultre meg annyi hogy az 1100m2 telkemen azt hittem ranezesre hogy van vagy 700m2 gyepem de aprolekos szamolas utan kiderult hogy csak 430m2 , ezt tokeletesen viszi a gep minden nap 8 ora munkaidoben amibol kb 5ot tolt nyirassal. Jovore hozzacsapok meg vagy 40m2 teruletet.

    Egy macera van hogy a gyerekek nem hagyhatjak szet a bicajt eldontve meg lapos dolgokat mert felmegyra es mebvagdossa vagy magaban tesz kart. De az a teher ami leesett a valamrol a heti funyiras mindent karpotol. A fu nem lesz sosem olyan total egyenletes mint a tologatos funyiro utan de rovid es egyenletes.

    Ami meg haszon hogy barmikor mobilrol is el lehet inditani, leallitani. Ket het nyaralas utan is nyirt fu var a kertben, kivetel ha par vakondszorny nem turt fel par fonyirocsapdat :)
    ami gagyi hogy elakadas utan nem kuld uzenetet igy csak azt veszem eszre hogy nem nyir egy fel nap mulva aztan keresgelni kell hol alkadt el.

    Ja meg a nyiradekkal mi lesz. evente egyszer nem art szelloztetni (vigyazva a hatervezetekre) de itt olyan pici a nyiradek hogy szerintem tenyleg elbomlik egy ket mili ha rendszeresen megy afunyiro

    Hat igy elsore ennyi

    Eladó: GTS450

Új hozzászólás Aktív témák