Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    Sziasztok!

    Olvasgattam a fórum utolsó pár hsz-eit.
    Nekem is hasonló a helyzetem, mint legelek fórum tagnak, annyi különbséggel, hogy nekem volt egy Paradox rendszer itthon.
    A sztori: 3 éve vásároltuk a jelenlegi lakásunkat, amelyben egy Paradox riasztó volt. Semmi egyebet nem tudtunk vele kezdeni csak kikapcsolni és bekapcsolni, senki nem tudott róla semmit, csak az élesítéshez és kikapcsoláshoz szükséges kódot.
    Jelenleg nagy generál folyik a lakásban, mely keretén belül a villanyszerelő eltávolította a rendszert, arra hivatkozva, hogy problémás. Ezt már mástól is hallottam, hogy nem 100-as a riasztó, csereérett.
    Gondolkodom, hogy helyettesítem egy újjal, de nagy igényeim nincsenek ezzel kapcsolatban.
    Nézegettem az aliexpress-t, ott 30k körül már elég sok mindent lehet kapni, amik számomra elegendők lennének.
    Ezek mennyire megbízhatók?
    Akku cserét hogy lehet eszközölni? (mert ha jól tudom, ezek is beépített akkuval látnak napvilágot, az érzékelők meg elemesek.
    Hogy működik a GSM szolgáltatás? Külön előfizetés kell hozzá? Vagy elég mondjuk egy telekomos domino-s kártya is a központi egységbe?
    A garázs ajtóra is szerelnék egy nyitásérzékelőt, ami kb 10 méterre van a központi egységtől és egy 40+ cm-es fal van közötte. Ez működőképes lenne így?
    Mobillal applikációval távolról is működnek ezek a kínai eszközök?

    Bocsánat a sok kérdésért, de sajnos semmit nem értek a rendszerekhez. :(

    Ilyesmiket nézegettem:
    [link]
    [link]

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz lappy #754 üzenetére

    Szia!

    Nem tudom sajnos a pontos típust, csak azt, hogy Magellan márkájú kapcsoló van hozzá.
    Ha esetleg lesz valami riasztó, akkor inkább már valami újabb, modernebb.
    4 lakásos társasház földszintjén lévő lakásról van szó.
    1 bejárati ajtó, 1 balkon ajtó, 4 ablak.
    Ahogy látom adaptert kell aljzatba dugni és úgy működnek, de nem tudom mit bír a saját akkuja. Mennyi az élettartama egy ilyen kínai csodának.
    Vagy ha rottyon van az akku cserélnem kell az egész rendszert? :F
    Blitzwolf jó?
    Mennyibe került, milyen kiegészítőkkel?

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz lappy #756 üzenetére

    Holnap megyek majd haza, ahol lebontott riasztó van, megpróbálok készíteni róla képet.
    Igazából nem tudom miben gondolkodjak. A riasztónak új kábel lett kiépítve, az érzékelők kábelei megmaradtak ,tehát a régi komplett rendszer helyére azonnal feltehető új, vezetékes rendszer is.
    De egyrészt nem tudom legyen-e bármilyen nemű riasztó, ha pedig lenne is olyasmit akarnék, amit könnyen lehet felszerelni és beüzemelni. Erre - a rendszeren túl - pluszt pénzt nem akarnék/tudnék fordítani jelenleg.
    Azt már régebben is láttam az alin, hogy vannak kínából és néha EU-s raktárból rendelhető olcsó rendszerek.
    Eddig a rendszer úgy nézett ki, hogy egy sziréna, egy központi egység és 4 mozgásérzékelő.
    Arra gondoltam, hogy az új igényem esetlegesen a következő lehet:
    - 1 sziréna
    - 1 központi egység
    - 2 mozgásérzékelő
    - 2 nyitásérzékelő a benti fennmaradó szobákhoz + 1 a központi egységtől 5-6m távol lévő garázs ajtajára, amik között egy 40+ cm-es fal van (ha a jel képes addig áthatolni)
    - GSM szolgáltatás
    - esetleg applikáción keresztül, távolból is működtethetőség

    Ennyi. 30-40 ezret szánnék az új rendszerre.
    Ha a régi javítása lenne a cél, ott meg 20-at kb. De szerintem ott már azzal is baj van, hogy az akkuk nem töltöttek vissza semmit. :(
    ÉMÁSZ-os karbantartásnál, amikor levették az áramot azonnal kapcsolt a riasztó, pedig 1 éves akkuk voltak benne. :(

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Új hozzászólás Aktív témák