Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hermfer

    csendes tag

    Sziasztok,

    A gáz túlfogyasztás(fűtés, melegvíz, főzés) sajnos minket is érint. kb 2150m^3 gázt fogyasztunk egy két generációs családi házban. Tehát 420m^3-et kellene megspórolnunk, ami amúgy 310000Ft-ba kerülne a büntető tarifával.
    Szóbajött lehetőségek:
    1, Hőszivattyú telepítése + H tarifás mérőóra saját költségre: 4+ millióFt jelenlegi árak mellett ez nagyon sokára térülne meg
    2, Két külön lakás van a házban, így társasházzá tudunk alakulni, de erre ügyvéddel, földmérővel 500000Ft-os ajánlatot kaptunk több helyről is. Ez 2 év alatt megtérülne, de olyan gyorsan változik a szabályzás, hogy nem bízok benne, hogy változatlan formában megmarad a társasházas kedvezmény.
    3, Szeptemberi napelem és fűtés pályázat amiből leghamarabb 1,5-2 év múlva lehet valami. Széchenyi Program Irodán azt mondták, hogy még a korábbi fordulót se bírálták el, illetve hogy a keret is teljesen kiürült és ha lesz Brüsszellel megegyezés, csak akkor lehet erre forrás.
    4, A melegvíz termelés egy részét napkollektorral kiváltani. Nyáron átlag 40m^3 gáz fogy. Ami nagy részt a melegvíz készítésből adódik. Azt ígérik, hogy a kollektor a víz 70%-át tudja megtermelni, ami esetünkben pesszimistán számolva 300m^3 (~225000Ft). A beruházás itt kb 750000Ft lenne, így 3 év után hozná be az árát. Talán ez az egyetlen, amit nem tudnak "elrontani" egy későbbi szabályozással.

    Ti melyik opciót választanátok a fentiek közül? Én a napkollektorra és a pályázat kombójára hajlok. A napkollektor talán segít áthidalni azt az időszakot, amíg a pályázat kiderül és ha megkapjuk el is készül belőle valami. És a kollektort a pályázat esetleges elnyerése után is tudjuk tovább használni.
    Valakinek van napkollektorral olyan rossz tapasztalata, ami miatt nem ajánlaná vagy olyan buktatója, ami nekem mint laikusnak nem látszik?

    A ház szigetelt, a nyílászárók ugyan dupla üvegesek, de legalább 25 évesek már.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák