Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pjen

    félisten

    válasz perempe #10334 üzenetére

    2023, 07, 01: 1088 köbmeter volt az óraban leolvasáykor.
    Az előbb néztem: 1971 köbméter. Szerencsére nem volt tél. :)

  • Madwe

    nagyúr

    válasz perempe #10334 üzenetére

    Akkor nálunk leírom mi a helyzet, igyekeztem összeszedni a releváns adatokat:
    Eddig ebben a fűtési szezonban 784 m3 fogyott, talán 1000 körül lesz a vége.
    Most 22 fokot tartunk konstans (home office).
    Fűtött terület jelenleg 120 m2, mivel emeletet egyelőre nem használjuk.
    Szigeteltség közepes (38 nf tégla + 10cm, de lábazati nincs még, illetve födém sincs lévén tetőtér beépítéses - tetőtéri van, de tetőtér jelenleg fűtetlen, uh olyan jelenleg mintha nem lenne...)
    nyílászárók közepesek, 2 rétegű thermo, kicsit már öregesek, de nem megérős cserélni
    HMV elektromos bojler, szóval az nincs ebben benne.
    Rendszeresen, rendesen szellőztetünk
    Kazán egy turbós gázkazán, lábazati szigetelés után ez lesz cirkósra cserélve
    Túlméretes radiátorok a hőleadók, bár a turbós kazán idióta kivezetése miatt 65-70 fok a minimum előremenő jelenleg amivel nem csapódik a kazántestre a kondenzvíz s megy tönkre - emiatt még a legnagyobb hidegben is max 3-4x fél órát ha ment...

    Szóval 10+% szerintem ezen még fogható lesz kondenzációssal. Lábazatitól %osan nem sokat várok, csak hőérzetben néhány sarokban - penész para szerencsére nincs.
    Teljes házat (240nm) kifűteni olyan 2000 m2 körül lehet eddigi tesztjeim alapján... Ha ez le tudna menni kondenzációssal 1800ra az elég jó lenne. Persze most nem volt tél... de az nem nagyon lesz már amúgy sem ;] ellenben nyáron légkondi nélkül is totál élhető, 22 fok fölé ritkán ment még az emeleten is, igaz ott volt hogy felkúszott 25re is néha napközben... de szerintem ez egyre fontosabb szempont lesz, mintsem a fűtés?
    Egyébként két lakásos kedvezmény járt a házra, illetve nálunk a fűtőérték miatt 1800m3 járna per lakás, szóval 3600m3 járna itt kedvezményesen a jelenlegi szabályok szerint.
    Következő lépés egyébként majd a tetőtéri ablakok cseréje lesz, illetve a tetőtéri szigetelés növelése talán - jelenleg 15cm kb, 30 lenne az ideális de az befele már elég sok helyet elvenne... kifele növelve meg elvileg elég horror áron lehet (csempéket leszedni stb)...
    A földszinti ablakok modernizálása, homlokzati 10cm növelése kb sose térülne meg sajnos. Bejárati ajtót mindenképp cseréljük majd viszont, mert az katasztrófa hőtechnikailag.
    Illetve fő probélma sajnos lábazatival se kiküszöbölhető: végtelen helyen van hőhídmegszakító nélküli terasz, amivel utólag nehéz mit kezdeni... nagy része szerencsére csak a garázst érinti, illetve az előszobát, de azért a nappalinak is van kb 5-10m szakasza, ahol teraszkapcsolatos az aljzat...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák