Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz access_denied #33 üzenetére

    " Pl. hamis biztonságérzet RAID5 esetében. Már miért ne lenne biztonság?"

    Mert nincs. Mondjuk ebben pont igaza van.

    "Kihullik egy lemez és az élet megy tovább. Boltban diszk megvesz, diszk kicserél, adat megmarad."

    És közben kiderül hogy:

    -Az alaplap viccelgett, és rebuilden eldob még egy satát kötet borul adat lecsó
    -A rebuild közben elhal egy másik vinyó is borul a kötet adat lecsó
    -Kiderül hogy a táp viccelgett és a vinyóknak nem küld naftát rendesen borul a kötet adat lecsó

    Ezek speciel mind megtörténtek meg még több is körülöttem, és minden ment a levesbe.

    Azzal senki se vitatkozik hogy jó a raid, és kell is sok esetben. Viszont az nem garantál semmilyen szinten adatbiztonságot. Az otthoni xpeno-s gen 8-at egy egylemezes syno menti a a céges szekrényben mellettem, erre már azt tudom mondani hogy van az a szög hogy nincs gáz. De egy eszköz bármilyen raiddel is lefekszik úgy ha kell, hogy abból kürt bácsiék vakarózzák ki az adatot. És ahhoz igazából semmi extra nem feltétlenül kell.

  • WilliamGhost

    tag

    válasz access_denied #33 üzenetére

    Nem értem miért kell degradálni a másik írását az iromány megértése helyett.

    JBOD-nak a könnyű bővíthetőségen kívül nincsen semmi értelme a RAID0-hoz képest. Lassabb, és ugyanúgy elszáll minden adatod, ha bármelyik lemez meghibásodik. (Nyilván adatmentést könnyebb JBOD-nál végezni, de az nem oszt nem szoroz, mert úgyis a biztonsági mentésről kerül vissza az adat.)

    Szerintem pont hogy 4 lemeznél opció a RAID10, jelenlegi árak mellett olcsóbb egy 4x4 TB RAID10, mint egy 2x8 TB RAID1, és a sebesség, valamint a megbízhatóság is jobb.

    Nem vagyok egyedül a RAID5 ellenzőinek táborában, és ez a tábor az utóbbi évtizedben igen népes lett. Előfordul, hogy indokolt a RAID5, de sokkal ritkábban, mint amilyen gyakran még mindig használják vagy éppen "szakemberek" meg vannak győződve a megbízhatóságáról. Direkt bemutattam egy példán, hogy akár csak egyetlen paraméter amin mindenki átsiklik (URE), mennyire degradálja a túlélési esélyeit egy RAID5-nek egy hiba esetén. Számold végig nyugodtan te is, mielőtt marhaságnak nyilvánítod a véleményemet.

    Figyelmedbe ajánlok olvasmányokat az OBR10 (One Big Raid 10) címszó alatt, például ezt.

    There is no cloud, just other people's computers!

Új hozzászólás Aktív témák