Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz sgeza #229 üzenetére

    Sok minden kell hozzá, első körben csinálni kell egy image profilt az Openwrt build környezetnek. Ezek makefile-ok és egyéb leírófile-ok, amik a drivereket, gpio kezelést, ledeket, buttonokat, flash layoutot tartalmazzák. Ki kell bogarászni a Zyxeles build környezetből (amiből ők fordítják a firmwaret), és implementálni, aztán próbálgatni és fixálgatni amíg nem jó :) Ugye az egyik 12.09-re épül, a másik meg a trunkre, ezért elég sok dolog máshogy van már.

    A másik megközelítés, hogy a szűz 12.04-be kell belefaragni a Qualcom SDK-t, ez után (szerintem) viszonylag egyszerű lenne a Zyxeles környezetből átemelni a fent említett dolgokat, azok ugye eleve 12.04-re íródtak.

    Egyik sem egyszerű, az is csak tipp részemről hogy a második eset talán a kisebb szívás, de egyiket sem csináltam még, és időm sincs nagyon most foglalkozni vele sajnos, vagy 10 dolgot tudnék mondani amik fontosabbak és azokkal sem tudok haladni :(

    Egyébként azt már reverse engineereltem, hogy van egy bináris util-juk a Zyxel build környezetben, amivel aláírják az imageket, pontosabban egy egyedi Zyxeles headert tesznek az elejére. Ha ez nincs meg, akkor a bootloader (Zloader) nem tölti be a routeren az imaget. Ez a része megy, elvileg le tudok generálni bármilyen custom fw-t a kívánt headerrel.

Új hozzászólás Aktív témák