Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mizoli

    addikt

    válasz this is life #2870 üzenetére

    Köszönöm, de megvan minden Quallcomm cuccom, driverem, működik is, ez már nem gond. Eleinte internetről szedett qcn-t szerkesztettem hexa editorral, aztán megvettem a donor (kissé törött kijelzős, de működő) telefont azért, hogy legyen egy tuti eredeti, biztosan jó qcn file, amivel majd javítom az elcseszett telefont. Nos ez már nem megy, hiába állítom vissza az eredeti qcn-t, nem lesz jó. Előbb törölni kellene a modem1st, 2st, meg még egy elfelejtettem mit, de nem lehet, hozzáférés megtagadva, csak olvasható a partíció. Kösz Google, Android 10-től így van. (A fellelhető összes tudomány még ez előtt íródott). Nem tudom, hányszor próbáltam, napokig. Annyit tudtam csinálni, hogy volt wifi és bluetooth, de baseband nem, így persze imei sem, pedig van 3 pár teljesen legális imei.
    Nem véletlen, hogy a szervíz alaplapot cserélt. Kicseréltem én is, ha már van donorom.
    De elcsesztem a dolgot, annyira amatőr módon, hogy nincs rá kifejezés. Na jó, megírom, hátha valakinek hasznos lesz, bár mindenki tudja, aki nyúlt már elektromos berendezésbe. Először áramtalanítunk, mielőtt egyéb kábelekek húzkodunk lefelé.
    Eredmény: a wifi és a bluetooth csak kis távolságra működik, gps, ujjlenyomat-olvasó sehogy. De telefonálni kiválóan lehet vele.
    A donoron (ebbe ment a "rossz" alaplap) tökéletes a wifi meg a bluetooth, ez az elsődleges rom tesztelő telefonom.
    Aztán láttam egy szuper akciót, 237€ volt MM-ban, nem tudtam kihagyni. Aztán meg 390.
    Hú, de ráértem regényt írni. 😁

    Csak életem párja nehogy ezt elolvassa. Ajjaj, az rosszabb lesz, mint a Covid19.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák